TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Vojkovické jsme přehráli

Sobotní horko a Vojkovice ohrožené sestupem. To čekalo na bašťanské hráče jako další venkovní zápas.

Do desáté minuty Vojkovice né, že dominovaly, ale měly několik rohů, které okamžitě zaměstnávaly obranu hostí. A brankář Škarabela se nenudil. Pro domácí ale nešťastná třináctka. Třináctá minuta byla totiž ve znamení bojovnosti a šikovnosti Bašky. Brabec na své polovině vybojuje míč. I když několikrát v rámci pravidel atakován, vše ustál. Před 16-tkou si naráží a lehkým centrem na hranici vápna nachází Adama Šponiara. Šponiar výstavní levačkou pod břevno nedá domácímu gólmanovi šanci a Baška se dostává do vedení. Možná trochu zaskočená obrana Vojkovic si po třech minutách neuhlídala agilního Brabce. Nikým nehlídaný z levé strany se posune na 25 metrů. Jedinou překážku v brance obhazuje k tyči a Baška vede již o dvě branky. O dvě minuty později mohli bašťané rozvlnit síť potřetí. Ale narážečky před domácí brankou a následná střela z blízky Slobody do hrudě brankáře uchovaly domácí v naději na dobrý výsledek. Dlouhou dobu pak hra plynula mezi vápnem na obou stranách. Domácí se nemohli k ničemu dostat a Baška si držela své pozice. Pět minut před koncem poločasu Podžorný vybojuje míč. Posouvá na neúnavného Brabce na hranici vápna. Ten šikovně zasekne a ještě posouvá doleva na volného Křenka. Mladý špílmachr zkouší hokejový blafák na golmana. Vyšlo. 0:3 První polovina domácím vůbec nevyšla a nebýt několika rohů, skoro vůbec by neohrozili baštanskou branku.

A pro domácí bylo ještě hůře po 6 minutách hry v druhém poločase. Vojkovická obrana nedokázala zpracovat takový polocentr. Křenek nebojácně vletí do souboje a ukradne míč předposlednímu hráči. Obíhá i stopéra. Jelikož se ocitá na levé straně hřiště svým zrakem nachází na penaltě úplně volného Slobodu. Do prázdné branky už to není problém 0:4. S domácími to vypadalo v tu chvíli zle. O pár minut později však hostující obrana při další standardní situaci lehce zaspala a postrčení zezadu při hlavičce bylo posouzeno jako faul. Nařízenou penaltu však Škarabela chytá. Následná dorážka už je ale gólová 1:4. O pár minut později mohl přidat pátou branku utkání Křenek. Špatnou rozehrávku využívá a běží sám na domácího gólmana. Přehození mu však nevychází. Domácí ještě zahrozili deset minut před koncem. A vyšlo jim to. Brejk po pravé straně se přeměnil na centr do pokutového území. Neuhlídaný útočník placírkou rozvlňil síť a snižuje na 2:4. To bylo od domácích ale vše. Na větší ofenzívu jim nezbýval ani čas, ani síly. To ještě střídající Bodorik v řadách Bašky mohl vojkovické rozesmutnit popáté. Míč, který se k němu dostal z autu si ukořistil pro sebe, obhazuje si obránce a z 8 metrů před brankou střílí levou nohou těsně vedle tyče.

Klimatické podmínky nebyly vůbec lehké. Ale svižnější a agresivnější kluci z Bašky prostě domácím zavařili. Doufám, že tento sympatický výkon předvedeme také v domácím utkání s Nebory.

Vojkovice vs. Baška 2:4 (0:3)

Sestava Baška: Škarabela - Baran D., Baran M (86' Blažek), Vavřík, Halama - Michálek, Šponiar A., Sloboda, Podžorný (78' Platoš) - Křenek (71' Bodorík) , Brabec

Autoři branek: A. Šponiar, T. Brabec, J. Křenek, L. Sloboda

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Kunčice p. O. 2:0

Žáci | 15. kolo

Kunčice (Čel., Metyl.) : TJ Sokol Baška 0:12

 

příští kolo

Muži 24.08. | 17:00

TJ CHlebovice : TJ Sokol Baška

Žáci 01.09. | 10:00

TJ Sokol Baška : SK Metylovice

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 3
2 Pržno 3
3 Janovice 1


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
- - -
- Baška -
- - -

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist