TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Kozlovice jsme porazili

V sobotu na návštěvníky utkání čekalo krásné fotbalové počasí, atraktivní host z nedalekých Kozlovic a Baška opět v jiné sestavě než v minulých zápasech. Stejně jako Baška, rovněž kozlovičtí nezažívají jaro dle svých představ a tak se s velkými otazníky čekalo, kdo bude mít více touhy poprat se o důležité tři body.

Začátek utkání patřil hostům. Již v druhé minutě bašťanský brankář Škarabela likviduje chytré prostrčení míče mezi naše obránce na nabíhajícího útočníka. Prakticky ihned po rozehrávce jsme se rychlým přesunem usídlili před velkým vápnem kozlovických a po faulu následovala zajímavá standardní situace. Míče se ujal neméně standardní exekutor těchto situací Adam Šponiar a nasměroval centr před bránu. Míč však šestnáctkou jen prolétl. V páté minutě nám zatrnulo. Po rychlém brejku jsme děkovali všem svatým, kteří zařídili, že hostující hráč ve výborné příležitosti netrefil branku. Rychlé tempo úvodních minut se začalo postupně vytrácet a hra se pozvolna přemístila ke středovému kruhu. Oba týmy začaly kupit nepřesnosti a zbrklost. O ojedinělý vzruch se přihlásil opět Adam Šponiar, který se vydal na výlet, světe div se, volným středem hostující obrany, až se dostal před hostujícího brankáře. Chytrý lob vyběhnuvšího gólmana sice překvapil, ale míč přeletěl nejen brankáře, ale také bránu. Ve 23 minutě domácí připravili okulahodící podívanou. Vavřík vyslal krásnou přihrávku mezi obránce na Podžorného. Tomáš nic složitého nevymýšlel, prásknul zboku do míče a hostující brankář s obtížemi vyrazil před bránu. K míči jako první doběhl Číž, který neméně razantní přízemní střelou jen těsně minul bránu. Posledních deset minut poločasu ale patřilo hostům. Ve 35 minutě jsme rozehrávali roh, abychom chybou soupeři nabídli rychlý brejk a přečíslení. Centrovaný míč ze strany Škarabela lehce zpomalil, míč však propadl za něj a mířil do brány. Naštěstí ještě před brankovou čárou jej odkopl do bezpečí David Baran. Hosté nás poté na dlouhé minuty zatlačili a v bašťanských řadách se kupí chyby. Vyústilo to ve 43 minutě, kdy jsme přežili obrovskou šanci hostů. Můžeme děkovat efektivní, ale i efektní robinzonádě Škarabely, že jsme šli do šaten za bezbrankového stavu.

Přestávka jako by oba týmy výrazně otupila. Domácí i hostí nechtěli udělat chybu a stejně tak se ani nehnali do útoku. První patnáctiminutovka tak připomínala pohodové setkání dvou partiček. Pravda, nezřídkakdy takovouto nezáživnou podívanou předvádějí ligové týmy plné profesionálů. Úvodní nudu ukončili domácí. Krajní záložník převedl v 59 minutě rychlý průnik po čáře. Míč poté nasměřoval na střed Slobodovi, který světe div se do balónu nepráskl z první. Ránu hostujícímu brankáři do protivky si nachystal ideálně a jen ruka hostujícího obránce, kterou viděli snad všichni, jen ne arbitr zápasu, míč vyráží mimo brankovou konstrukci. Pověstné nedáš, dostaneš se o minutu později nepotvrdilo. Obrovský závar před naší brankou nám nadělal velké problémy. Nebyli jsme schopni odkopnout míč a tak jsme odvraceli střely a dorážky kozlovických hráčů. Naštěstí ani jeden pokus v bráně neskončil a my si mohli oddychnout a vyrazit do protiútoku. Sloboda vyslal Číže, který vyprodukoval neskutečnou petelici k tyči. Kozlovický gólman však vytáhl perfektní zákrok a dělovku zlikvidoval. V 68 minutě jdou hosté po druhé žluté kartě kozlovického Lokaje do deseti a v 73 minutě došlo k rozhodujícímu momentu utkání. Číž si rychlým pohybem řekl o přihrávku mezi obránce, míč doběhl, aby jej hostující hráč poslal v pokutovém území k zemi. Kdo by si tipl, že k exekuci se postaví někdo jiný než Adam Šponiar, tak by se mýlil. Naštěstí se nemýlil Adam a Baška se ujímá vedení. Baška na nabyté vedení reaguje kouskováním hry a tak hosté nemají moc příležitostí k delšímu držení míče, natož k vážnějšímu ohrožení domácí brány. Ke kouskování přispěly i časté střídání, což sice protahovalo odehraný čas, ale svůj účel to splnilo. Obzvlášť, když v 92 minutě Adam Šponiar prostrčil míč na čáru Boháčovi, který poslal míč za obranu na nabíhajícího Slobodu. Lukáš se neunáhlil, zasekávačkou doslova posadil na zadek hostujícího brankáře a do prázdné brány bašťanské uklidnil.

Baška vs. Kozlovice 2:0 (0:0)

Sestava Baška: Škarabela - Baran D., Baran M, Vavřík, Halama - Číž (90' Boháč M.), Šponiar A., Šponiar J. (39' Sloboda), Podžorný (84' Blažek) - Meisner (67' Platoš) , Brabec (93' Šromek)

Autoři branek: A. Šponiar (pen.), L. Sloboda

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Kunčice p. O. 2:0

Žáci | 15. kolo

Kunčice (Čel., Metyl.) : TJ Sokol Baška 0:12

 

příští kolo

Muži 24.08. | 17:00

TJ CHlebovice : TJ Sokol Baška

Žáci 01.09. | 10:00

TJ Sokol Baška : SK Metylovice

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 3
2 Pržno 3
3 Janovice 1


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
- - -
- Baška -
- - -

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist