TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Doma opět bez bodů

Improvizovaná sestava v Bukovci urvala 3 body. A tak se čekalo co předvedou bašťané, když po delší době na lavičce čeká 6 náhradníků. Druhý domácí zápas, další derby, tentokrát proti Metylovicím.

Hned v úvodu se podařilo hostím zahrát ukázkový rohový kop. Ten směřoval na volného hráče na penaltě. Následný pořádný závar hodně vystrašil domácí fanoušky. pak iniciativu přebírají domácí a dlouhých 15 minut jsou na míči lepší a rychlejší. Několik pohledných akcí z lajny, zakončených centrem do vápna. Bohužel ve všech případech útočníci nebyli dost důrazní nebo neměli tolik štěstí, aby ohrozili hostujícího brankáře. V 18 minutě udeřilo. Jenže na opačné straně. Baška chtěla nechat 3 hráče v ofsajdu, jenže zahraný ofsajd systém si neuvědomil Gara a zůstal za obranou. 3 hráči Metylovic běží na brankáře. Platoš v bráně se snažil jen zmenšit střelecký úhel. Zkušený šutér však Platoše přehazuje. 0:1. To domácí solidně zmrazilo a nedařilo se jim takřka nic. 25 minuta a metylovický hráč centruje naslepo do 16-tky. Oblouček zapadal za Platoše, ale ten vytáhl mrštný zákrok a míč vytlačil na roh. O pár minut si hosté udělali z bašťanské obrany statisty. Krásný pas za obranu po pravé straně. Zběhnutí halfa, dává míč pod sebe na hranici pokutového území. Další zbíhající hráč placírkou jen o centimetry mine domácí branku. Až ve 33. minutě se přihlásí domácí útok. Z autu dostává přihrávku Brabec. rychle se obtočí kolem svého strážce a prudkou střelou nad břevno probudí domácí fanoušky. V závěru poločasu se ještě připomenou hosté. Zkouší podobný brejk jako minule. Ale Karel Hradil skluzem velkou šanci přerušuje i za cenu karty barvy žluté. Následný přímý kop ze 17 m naštěstí provětrá jen síť za brankou.

Druhý poločas začal trošku pomaleji. První vážnější šance se ujímá Baška v 53. minutě, která snad poprvé za celý zápas předvede souhru několika hráčů na pravé straně hostující 16-tky. Výsledkem bylo vběhnutí osamoceného Brabce skoro až k malému čtverci a prudké ráně. Brankář však tvrdou střelu udržel. Další šanci vymyslel Honza Šponiar. Technickou disciplínu jménem cent zakroutil na malý čtverec a našel volného Slobodu. Hlavička však skončila nad břevnem. Bašťané pak začali trochu riskovat. A málem se vyplatilo. Jan Šponiar krásnou uličkou vybízí Karla Hradila. Ten se rozhlíží a uviděl brankáře daleko od branky. Obloučkem se ho snaží přehodit. Hostující golman využil své centimetry a horko těžko boxuje míč padající do brány. 67 minuta přichází další zkrat v bašťanských řadách. Baška zakládá útok středem. Bohužel Adam Šponiar velmi snadno o míč přišel a následuje brejk 3:2. Hráč vedoucí míč peláší na Platoše. Jeho vyběhnutí zmenší úhel ke střele. přesto to hráč zkusí. Prudká rána se odráží za našeho brankáře a poskakuje mimo branku. Jenže k němu dosprintuje další metylovický borec a prázdná branka už je lehký cíl 0:2. Hra poté je kouskována ošetřováním, střídáním atd. Baška už nemá sílu něco dopředu vymyslet. Ba naopak. Metylovičtí zasazují v 94. minutě těžký direkt. Při bašťanské bekuli přistane míč přímo přímo na hlavě hostujícího obránce. Hlavička míří zpátky k naší 16-tce. Rychlonohý útočník je u míče dříve než stopér. Utíká na Platoše a i když mu zmenšuje střelecký úhel, podaří se mu jeho vyběhnutí obstřelit a ukončit tímto zápas. 0:3.

Po srdnatém výkonu v Bukovci přišla na bašťany studená sprcha v podobě dvou osobních hrubek, které rozhodly o vyloupení bašťanského hřiště metylovickými hráči. Což je velká škoda, jelikož příští zápas hrajeme na hřišti lídra soutěže a kompaktní výkon by určitě pomohl zvednout šance na nějaký úspěch. Uvidíme v Oldřichovicích.

Baška vs. Metylovice 0:3 (0:1)

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Tréninky žáků

poslední výsledky

Muži | 12. kolo

TJ Sokol Baška : Metylovice/Frýdlant B 3:1

Žáci | 15. kolo

Kunčice (Čel., Metyl.) : TJ Sokol Baška 0:12

 

příští kolo

Muži

 

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Palkovice 36
5 Baška 31
6 Hrádek 29


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
3 Čeladná 36
4 Baška 34
5 Janovice 32

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist