Do Bukovce pro tři body

Na prvního máje, půda úrodná je. Snad to bude tedy platit i pro fotbalisty Bašky, kteří už pomalu zapomněli, jak chutná vítězství. V úterý 1. Května zajížděli na půdu Bukovce, kde odehrali odložené utkání z dubna. Nadále pokračuje marodka a další absence, takže opět před zápasem se oslovují hráči, kteří jsou registrováni v Bašce a mohli by pomoci. Nakonec k utkání cestuje 12 mužů, kteří jsou připraveni se porvat o 3 body. Do utkání v Bukovci místo Stanczaka nastupuje další internacionál Halama. Čeká se těžké utkání na malém hřišti s nerovným terénem a spoustou soubojů. Do branky Bašky nastupuje opět Blažek, který chytal i v Hrádku. První příležitost utkání má Baška, když se do lajny dostává Sloboda , který se snaží přehodit domácího brankáře, míč ovšem do branky nedoputuje. Za malou chvíli mají velkou příležitost i domácí, kdy kapitán Krenželok posílá míč před branku Bašky, naštěstí domácí útočník přestřeluje. Díky malému hřišti je možné se dostat velmi brzy před branku soupeře. Bašce se podaří v 11. minutě po „bekuli“ Karla Hradila dostat míč do šestnáctky domácích, kde za míčem jde Brabec, proti němu vyběhne velmi důrazně domácí brankář, který se dopouští faulu po němž následuje pokutový kop. Domácí brankář se při tom zákroku zranil a nastupuje jeho náhradník. Pokutového kopu se ujal Šponiar Adam a posílá Bašku do vedení 1:0. V další příležitosti je opět agilní Brabec, který vniká do šestnáctky a napřahuje. Tentokrát ovšem přestřeluje. Domácí se v zápase připomínají v 18 min, kdy je šance odvrácená na roh. Poté opět posílá domácí Krenželok míč do šestnáctky, naštěstí opět domácí hráč trestuhodně přestřeluje. Další šanci přerušuje hostující Blažek, když vybíhá a chytá míč. Hned poté vykopává míč, který i díky větru doputoval až do branky domácího Bukovce. Baška tedy díky gólu přes celé hřiště zvyšuje své vedení na 2:0. O pár minut později se situace téměř opakuje, tentokrát domácí brankář výkop vytlačuje konečky prstů na roh. Bukovec má šanci v 35. minutě, kdy centr na zadní tyč končí po hlavičce vedle branky. Baška odpovídá střelou Šponiara z voleje nad bránu a poté i hlavička v Brabce v následující akci končí nad brankou. Poločas uzavře Baška trestný kopem, který gólman Bukovce vyráží.

Druhý poločas začal pro Bašku skvěle. Svými rychlými góly otupila tlak domácích hned na začátku poločasu a navýšila své vedení. Třetí gól přišel po výkopu Blažka, když šel za míčem důsledně Sloboda, vyhrál souboj v šestnáctce s domácím brankářem a obráncem, míč tak vybojoval pro Bodoríka, který do prázdné branky zvyšuje na 3:0 ve 47 minutě. O dvě minuty později se dostává na polovině hřiště k míči Brabec a „peláší“ přímočaře na branku domácích. Uniká obráncům a kolem brankáře přidává čtvrtou branku Bašky. Utkání se tak pro Bašku vyvinulo parádně. Domácí se dostanou ke zkorigovaní výsledku v 57. minutě, kdy po ztrátě balónu a hrubce Bašky se dostává k míči domácí útočník, který z šestnáctky prostřeluje Blažka. Hra se přelévá ze strany na stranu, domácím se nedaří dostat do většího tlaku. Minuty ubíhají a Baška jde naproti potřebným třem bodům. V 80 minutě dochází ještě k jedné změně skóre, kdy domácí využívají trestný kop z 19 m a snižují na 4:2. V poslední minutě ještě likviduje Blažek šanci domácímu hráči. Utkání končí a Baška veze potřebné body. V následujícím utkání se už snad zlepší situace s hráči a tvorbou sestavy. V sobotu 5.5. 2018 hostíme na domácím hřišti v derby tým Metylovic.

Bukovec vs. Baška 2:4 (0:2)

Branky: 13. Šponiar A., 24. Blažek, 47. Bodorík, 49. Brabec

ŽK: Hradil K., Šponiar A., Bodorík

Sestava: Blažek – Gara, Hradil K. , Vavřík, Halama – Sloboda, Křenek, Šponiar A., Bodorík (70.min Šromek), Brabec, Meisner

Trenér: Jan Šponiar