TJ Sokol Baška

oddíl kopané

První jarní domácí zápas jsme nezládli

A přitom to tak dobře začalo. Aktivita na našich kopačkách, tlak na obranu a po velkém závaru přišel pěkný nákop na úroveň penaltového puntíku. Halfvolej Meisnera ještě nevyšel, ale míč se po odrazu dostal k Brabcovi, který si jej předkopl a hostující hráč jej fauloval a kopala se penalta. Úvod, jaký si každý tým přeje. Penaltu usměrnil k tyči Adam Šponiar a Baška se ujala vedení. Také následující minuty patřily Bašce. Aktivní pressing a precizní obrana dělala hostům problémy. To, co nás zdobilo první desetiminutovku se ale postupně vykrádalo a vývoji bašťanské hry určitě nepomohlo ani zraněním vynucené střídání Nováka. K prvnímu pozdravu našeho brankáře se hosté dostali až po dvaceti minutách. Nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti ale nováček v bašťanské bráně, Roman Platoš, lapil. Jen o tři minuty později zahrávali hosté rohový kop. Kdosi na tribuně řekl: "koukejte, teď padne branka". A stalo se. Nákop jsme neuhlídali a hostující hráč hlavou prodloužil míč, který zapadl do naší sítě. O rychlou odpověď se přihlásil Sloboda, který se drzým průnikem mezi pěti hráči prodral až k hostující šestnáctce, kde si narazil s Brabcem. Akci však ukončil zvednutý praporek pomezního arbitra pro ofsajt. Hosté posilněni vstřelenou brankou ale začali být nebezpeční. V rozmezí dvou minut jsme zažili před bránou horké chvilky a od inkasované branky nás zachránilo štěstí a slabé pokusy palkovických hráčů. Už tak ochromenou bašťanskou sestavu po půlhodině postihla další rána, když musel ze zápasu pro svalové zranění odstoupit Podžorný. Závěr poločasu přesto opět patřil Bašce. Ve 37 minutě se po rychlém přesunutí míče do velkého čtverce hostů k míči dostal Brabec, který ranou nalezl náruč hostujícího brankáře. O minutu později se domácí fanoušci mohli s hráči radovat. Dlouhý nákop Platoše palkovický stoper podcenil a poskakující míč doběhl Brabec, který se z úhlu snažil prostřelit hostujícího brankáře. Ten střelu vyrazil na šestnáctku, kde z druhé vlny dobíhal Sloboda. Ten mazácky zamířil, míč z druhé nasměroval k tyči a vrátil Bašce vedení. Jen o dvě minuty později měl blízko ke zvýšení Meisner, ale jeho dlouhý skok na malým čtvercem prolétající balón nedopadl. Do šaten se šlo za, pro Bašku, mírně optimistického stavu.

O nabytý optimismus nás však palkovičtí připravili během několika úvodních minut druhého dějství. Ve 47 minutě nejdříve Platoš vyrazil nepříjemný přímý kop směřující pod víko naši brány. O minutu později nad námi stáli všichni svatí. Palkovický hráč si všiml vyběhnuvšího Platoše a vyzkoušel jej z dálky lobovat. Naštěstí míč skončil „jen“ na tyči. V padesáté minutě se nám navíc na poslední chvíli podařilo zblokovat další ránu hostů mimo tyče. Hostující snaha o vyrovnání ale nakonec své ovoce přinesla. V 58 minutě zdánlivě nevinné plácnutí do míče zaplachtilo pod víko naší svatyně a bylo srovnáno. To hosty uklidnilo a dlouhé minuty se hrálo v bezpečné vzdálenosti od obou branek. Klidnou pasáž ukončila 77 minuta. Po strčení do hostujícího útočníka se kopala penalta také proti nám. Rovněž palkovičtí nabídnutou šanci proměnili a vývoj zápasu otočili. Dílo zkázy pak dokonala čtvrtá branka hostujícího celku, když jsme po krátkém výkopu lehce ztratili míč a hostující hráč přehodil vyběhnuvšího Platoše. V té době se hrálo prakticky již jen na jedné polovině. Nedokázali jsme udržet míč v bezpečné vzdálenosti od naší brány, natož na soupeřově polovině. Hosté provětrávali přetíženou obranu a jen díky výborným zákrokům Platoše jsme neinkasovali pověstného búra.

Baška vs. Palkovice 2:4 (2:1)

Sestava Baška: Platoš - Baran D., Hradil K., Vavřík, Podžorný (29' Šromek) - Michálek, Šponiar A., Meinser, Novák (8' Korbáš - 79' Blažek) - Sloboda, Brabec

Autoři branek: Šponiar A. (P), Sloboda

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Tréninky žáků

poslední výsledky

Muži | 12. kolo

TJ Sokol Baška : Metylovice/Frýdlant B 3:1

Žáci | 15. kolo

Kunčice (Čel., Metyl.) : TJ Sokol Baška 0:12

 

příští kolo

Muži

 

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Palkovice 36
5 Baška 31
6 Hrádek 29


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
3 Čeladná 36
4 Baška 34
5 Janovice 32

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist