TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Z Mostů bez bodu

Série venkovních zápasů pokračuje. Po odloženém zápasu v Bukovci, se Bašťané představili dalšímu slezskému celku, který naopak od Bukovce, prohání první Oldřichovice. Baška odehrála již dvě utkání, obě na umělé trávě. Z nich si přivezla 4 body. Mosty u Jablunkova ještě nehrály na jaře a tak se dal čekat zajímavý souboj.

Na hráče čekala nerovná hrací plocha. Takže velkého soustředění bylo potřeba hlavně při souhře s míčem. A po jednom takovém šťastném odrazu se domácí hráč napřahuje a z 20m zkouší hostujícího golmana, zda je připraven od první minuty. Střela mířila do šibenice,ale Škarabela krásnou střelu vytěsnil ještě krásnějším zákrokem. To v sedmé minutě naopak mohla zahrozit Baška. Jenže někdo na ní uvalil kletbu. Meisner leč tísněn za hranicí vápna, dostává pěknou nahrávku do nohy. Kolem obránce se obtočí a dvěmi kroky uniká do volného prostoru. Dálnice, směr pokutové území, otevřená. Obránce bez snahy zrychlení, natáhne ruce a Meisnera žduchne metr před pokutovým územím. A tak jako v dvou předešlých zápasech, kdy rozhodčí hned v úvodu neodpíská penaltu, neudělí červenou kartu, tak napotřetí se neobtěžuje ani písknout faul. Prostě první minuty jsou pro nás zakleté a bohužel i tohle ovlivňuje další hru. O chvíli později se Baška dostává do útoku dlouhým nákopem. Ten směřuje na hrotového útočníka Hradila. Domácím se podařilo mu vzít balón pouze pomocí faulu. A tak si hosté vyzkouší přímý kop ze slibného místa. Jenže Adamovi Šponiarovi se tentokrát moc nepovedl a trefil jen zeď, od které se to odrazilo na roh. Následující rohový kop moc škody domácím neudělal. To domácí naopak z rohů hrozili neustále a taky jich měli mnohem více. Výšková převaha byla na straně Mostů.

Ve 22. minutě však domácí předvedli, že umí i rychlou kombinaci. Hráč dostává pas podél levé lajny. Párkrát si ho v rychlosti předkopne a když už je skoro rohového praporku, centruje přízemní střelou na nabíhajícího spoluhráče. Jeho náběh obrana Bašky zachytila pozdě a z hranice malého vápna placírkou nedává domácí útočník Škarabelovi šanci. Domácí jsou na koni a zbytek první půle ohrožují bašťanskou branku z rohů či trestných kopů. Naštěstí hostující obrana nepovoluje a všechny pokusy likviduje.

Baška do druhé půle nasazuje tři rychlíky s cílem vyrovnat hru i skóre. Jenže domácí praktikují hned od začátku jednoduchou hru. Nákop míče dopředu. 48 minuta. Jeden takový přichází. Vysoký útočník, leč tísněn dvěma obránci, si udělá prostor ve vzduchu a hlavou z 11m trefuje míč do země a následně do tyče. Vyběhnutý Škarabela se jen otáčí a míč mu přistane do ruky. O minutu později se zapotí ještě více. Když volný hráč z 20-ti metrů prudkou střelou vytvoří oblouk, který zapadá za něj. Škarabela musí udělat pár kroků zpět a skokem dozadu odvrátit pohromu. Domácím se začátek druhého poločasu povedl a bašťané jen koukali, co se s nimi děje. Tady musím opět pochválit naši obranu, která permanentně domácím kazila jednu akci za druhou. Čtveřice Pokluda, Baran, Baran, Vavřík předváděli bojovný výkon, který nám naopak trochu chyběl v útočné fázi. Ale jen do jisté doby. Nevím, co se stalo. Domácí jakoby frustrováni ze své útočné snahy asi najednou zjistili, že by mohli o ten hubený náskok přijít. Bašťané viděli, že obranná čtveřice funguje na 120% a tak trošku povytáhli zálohu. Byl to risk, ale najednou se hra přelnula na domácí polovinu a místní borci jen odkopávali míč co nejdál. V 70 minutě dostal Novák přihrávku proti noze. terén takovým střelám moc nesvědčil, ale Novákovi přihrávka sedla na nart a pumelicí z 23m vyprášil golmanovi rukavice. 75 minuta Sloboda zabíhá za obranu. Dostává kolmici mimo 16-tku. Vyběhnutý brankář později vystartoval a tak jen skluzem a za cenu žluté karty zastavuje slibný brejk. Zkrácený roh opět nezapadl do místní sítě. V 83 minutě přichází asi největší šance Bašky. Brabec se z kraje hřiště uvolňuje, posouvá si dopředu směrem k rohovému kopu. Na hranici 16-tky však centruje po zemi. Kolem všech míč proskáče až k úplně volnému K. Hradilovi. Bohužel místo zpracování a klasického zeptání "kde to chceš?" přichází jen slabý pokus o střelu, kterou brankář bez větších obtíži chytá. Dalších deset minut hosté tlačí na pilu. Před pokutovým územím přicházejí auty, rohy, přihrávky, centry, ale domácí předvedli, že i jejich obrana umí předvést nadprůměrný výkon. A tak po závěrečném hvizdu byli šťastnější domácí. Baška dozadu předvedla obětavý výkon, dopředu na malém hřišti to chvílemi moc nešlo, ale postupná snaha přivedla tlak, který příští týden ve Staříči, by mohla dělat domácím problémy a naopak Bašce vyhovovat. Vše se dozvíme v sobotu.

Mosty vs. Baška 1:0 (1:0)

sestava Baška - Škarabela - Pokluda, Baran, Baran, Vavřík - Šponiar J., Šponiar A., Dudek (46' Podžorný), Michálek (46' Novák) - Meisner (46' Sloboda), K. Hradil

trenér: Jan Šponiar

 děkujeme partnerům

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Metylovice/Frýdlant B : TJ Sokol Baška 4:4

Žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice 6:6

 

příští kolo

Muži 30.03. | 15:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
10 Bukovec 11
11 Baška 10
12 Hrádek 10


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Janovice 16
5 Baška 11
6 Metylovice 8

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist