TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Doma s Vojkovicemi vítězně

Po příjemném vítězství s Kozlovicemi, hostila Baška na svém hřišti soupeře ze spodních pater tabulky – Vojkovice, se kterými chtěla potvrdit dovezené body z venku. Určitě se nečekal snadný zápas, neboť hosté by chtěli přerušit svou sérii bez výher.

První pětiminutovka byla taková oťukávací a soupeři čekali s čím přijde ten druhý. Pak přišla 7. minuta a Baška udeřila. Když po získání míče ve středu hřiště přišla kolmice Šponiara za obranu Vojkovic, kde si naběhl Šnyta a z šestnáctky přelobuje gólmana hostů Kacíře a posílá Bašku do vedení. Netrvalo příliš dlouho a soupeři se podařilo vyrovnat. Po pravé straně pronikl přes nedůrazného Vavříka vojkovický útočník, nasměroval centr do šestnáctky, kde se dokázal prosadit hlavou Sluštík. Baška v tu chvíli nehrála dobře, v obraně byla nedůsledná, kupila chyby. Po jedné z nich v 18. min. měl soupeř možnost navýšit skóre a dostat se do vedení. V tom jim však zabránil skvělý Škarabela, kterého nedokázali prostřelit, i když už ležel na zemi. Po mizerné čtvrthodince se Baška opět zvedá a ohrožuje branku Vojkovic, zblokovaná střela konči rohem. Přítomné diváky opět potěšil a rozehřál Marek Šnyta, který se po kombinaci přihrávek dostává k míči, zatáhne jej do šestnáctky, dostane se před obránce Vojkovic a levačkou nekompromisně zavěšuje do horního rohu branky. Baška vede 2:1! Po této brance domácí opět polevují a nechávají zbytečně vynikat hosty. Opět musí hasit vše Škarabela, který včasným vyběhnutím zmaří příležitost Holkovi. Stav utkání zůstal nezměněn a Baška si snad uvědomila, že takto hrát nemůže, chce-li vyjít vítězně z tohoto utkání. Přichází příležitosti na navýšení skóre, po průniku Brabce a jeho zpětné přihrávce střílí R. Hradil, jeho střelu ovšem soupeř zablokuje, další střela Šponiara končí nad brankou hostí. Hosté neohrozili domácí po rohovém kopu, po němž následuje brejk domácích, ovšem na půlce si nepřesně přihrají a tak možnost jít sami na vojkovického brankáře končí. Hosté nezahrozili ani z trestného kopu ve 42. min. z boku šestnáctky a tak závěr poločasu patří Bašce. Krátce po tomto trestném kopu se domácí dostávají do protiútoku. R. Hradil zatáhl balón až k brankové čáře na levé straně šestnáctky odkud přihrává pod sebe na jedenáctku, kde nachází zcela osamoceného Michálka, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a svou desátou brankou v sezóně posílá Bašku do vedení 3:1.

Hosté do druhé půle změnili brankáře, když za Kacíře nastupuje Šokala. Hned od první minuty se snaží o zkorigování stavu utkání. Brzký rohový kop ovšem nic nepřinese. Při další akci Vojkovic, kdy přihrávku po zemi ze strany do šestnáctky likviduje domácí brankář Škarabela. Domácí ohrožují branku hostí opět po spolupráci Šponiar – Šnyta, ovšem střelu vyráží hostující brankář. Domácího Brabce nahradil Číž, který přispěl k další domácí šanci, jeho centr z levé strany ovšem Dudek nedokázal zužitkovat a míří vedle brány. Útoky se střídají na obou stranách, domácí mají ještě hlavičku nad po rohovém kopu a zblokovanou střelu Šnyty po jeho průniku. Hosté měli pak dvě velké příležitosti v 71.min, kdy opět vyniká Škarabela nejprve vyběhnutím a následným zblokováním střely. Takže přichází na řadu pořekadlo: Nedáš – dostaneš. Po velmi pěkné kombinační akci Číže se Šnytou a Dudkem posledně jmenovaný střílí, jeho střelu brankář hostí vyrazí, dobíhající Číž vstřelí branku. Kupodivu všech gól neplatí, když pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Ten naopak není signalizován na druhé straně v 79.min, kdy putují z půlky hřiště hostující útočníci sami na brankáře Škarabelu. Ten vybíhá proti, dostává hostujícího Holka trochu na bok, ale i tak dokáže vojkovický útočník prostřelit brankáře domácích a snižuje na 3:2. Vojkovice cítí šanci a vrhají všechny síly do útoku. Při jednom přechodu hostí zachytí Šponiar jejich přihrávku, vyšle dopředu Michálka, který ještě chce prodloužit na Korbáše, což ovšem vystihne hostující brankář Šokala. Poslední šanci domácích má po trestném kopu Číže Hradil R., jehož hlavičku ovšem vyráží Šokala na roh. Zbylý nápor Vojkovic domácí ustojí a tak si připisuji další 3 body do tabulky. Dnes to nebyl moc pěkný fotbal pro oko diváka, což omlouvá zisk 3 bodů. Protože kolikrát se hraje dobře a lahodně pro oko diváka, ale body si odváží soupeř.

Baška vs. Vojkovice 3:2 (3:1)

Sestava Baška: Škarabela - Baran, Hradil K., Vavřík, Podžorný - Hradil R., Michálek, Dudek (74' Škop), Šponiar, Šnyta (84' Korbáš)- Brabec (52' Číž)

Branky: 7' a 22' Šnyta, 42' Michálek - 14' Sluštík, 80' Holek

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Metylovice/Frýdlant B : TJ Sokol Baška 4:4

Žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice 6:6

 

příští kolo

Muži 30.03. | 15:30

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
10 Bukovec 11
11 Baška 10
12 Hrádek 10


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Janovice 16
5 Baška 11
6 Metylovice 8

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist