TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Mosty si odvážejí tři body

Hráči Bašky se v dalším podzimním kole představili opět v domácím prostředí, když soupeřem jim byly Mosty u Jablunkova. Mužstvo, které se pohybovalo a skončilo na třetím místě v loňském ročníku. Takže se čekal nepříjemný soupeř, který bude chtít dohnat bodové manko z domácích utkání předchozích kol, když prohráli s vedoucími Oldřichovicemi a s Kozlovicemi. Do utkání mohl trenér Šponiar použít novou posilu pro podzimní část sezóny Radima Číže. Domácí tým ještě zatím nezaváhal a chtěl svou sérii vítězství nadále udržet, což nebude jednoduché. Do útoku nastoupili domácí s Křenkem, kterého měli doplňovat po křídlech Michálek s Čížem, případně Šnyta. Baška hrála kombinačně po zemi, případně s křižnými balóny na krajní záložníky, kteří měli míč zatáhnout a centrovat do šestnáctky hostů. Utkání mělo celkem svižné tempo a muselo se v první půli líbit. Domácí soupeře přitlačili především kolem dvacáté minuty a měli tlak, kteří přinesl několik šancí. Ty ovšem zůstaly bohužel nevyužity. První příležitost měl Michálek, který útočil po krásném dlouhém pasu Hradila K. Moc pěkná byla další akce, když kolmici Šponiara po křídle dostal Číž, který míč zatáhl a předložil míč pod sebe do šestnáctky na Šnytu, jehož pěknou ránu vyrazil hostující brankář Kotek, který byl velkou oporou hostujícího týmu. Převaha domácích pokračuje ať už standartními situacemi po faulech hostů či rohových kopech, kdy po jednom z nich a hlavičce Hradila K. nastal pěkný závar v šestnáctce ovšem opět bez gólového efektu.Tlak Bašky gradoval po střele Křenka do tyče a následné dorážce Číže, kterou opět likviduje výborný hostující brankář. Od 30 minuty se začínají také více ukazovat hosté, kteří také po jedné akci trefují z boku tyč domácí brány. Další pohlednou akci domácích zakončoval po přistavení Křenka dělovkou Šponiar, tu však opět vyráží Kotek. Před poločasovým hvizdem ještě domácí podrží Bůžek, který vyráží nepříjemnou střelu hostů.

Druhý poločas už nebyl tak kvalitní z domácí strany jako první. Baška přestala hrát kombinačně po zemi a po příchodu Hradila R. začala míče víc nakopávat dopředu. Tam se ovšem neprosazovala. Začátek poločasu ještě přinesl po vtipné přihrávce Šnyty střelu Dudka, kterou ovšem hosté zblokovali do rohu. Další střelu přidává Číž. Příležitost Bašky soupeře přemoci začala v 60. minutě, kdy po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující kapitán Šafařík a hosté šli do desíti. Tento moment však Bašce spíš uškodil. Hosté se víc spjali a začli hrát víc na brejky. Baška mohla rozhodnout utkání po kolmici Hradila K. na Michálka, který zatáhl míč a předkládá před branku krásnou přihrávku Hradilovi R., ten ovšem šanci trestuhodně zahazuje. První brejk hostů v 64 min. ještě hasí domácí Bůžek, který vyběhne a zlikviduje šancí hostů. Následný brejk, kdy v domácí obraně zůstal osamocen Hradil K. a míč se dostává za něj, už hosté trestají, který ke smůle domácích trefuje míč nekompromisně k tyči střelou hostující Kolář. Domácí ještě utkání nevzdávají a snaží se vyrovnat. Jenže proti je hostující brankář Kotek, který likviduje střelu Šnyty, hlavička Hradila K. šla těsně nad a když likviduje i střelu Šponiara na roh, zůstává stav utkání stále nepřiznivý pro Bašku. V 80. minutě přichází ještě série rohů domácích a několik závarů, ale převážnou část rohových kopů zrovna ne ideálně zahrávaných likviduje nejlepší hráč hostů – brankář Kotek. A tak přijde ještě trest za neschopnost dát gól. Hosté opět po brejku unikají po pravé straně a střelu hostujícího Czepczora tečuje domácí bek, míč tím trochu změní směr a tak se domácí Bůžek v brance marně natahuje po míči. Stav utkání 0:2, a ten už zůstane až do konce. Baška v tomto utkání neproměnila své šance a tak zůstala bez bodů. Příští týden uzavře svou sérii domácích utkání v souboji se Staříčem, který má za sebou dvě výhry – naposled výhra 9:3 s Bukovcem.

Baška vs. Mosty 0:2 (0:0)

Sestavy: Bůžek – Baran Dav., Hradil K., Vavřík, Tvrdý – Michálek, Dudek (54. Hradil R.), Šnyta, Šponiar, Číž (89. Baran Dominik) - Křenek

Branky: 66. Kolář,  85. Czepczor

Trenér: Jan Šponiar