TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Odložený zápas jsme vyhráli

V netradičním středečním termínu jsme doma přivítali hráče Bukovce. S tímto slezským týmem jsme doma na jaře i přes velkou herní převahu smolně prohráli. Prakticky nový bašťanský tým si ale v předposlední srpnový den vedl lépe a hned od úvodní minuty se do svého soupeře zakousl.

První vlaštovkou tříbodového zisku byla obrovská šance po ose Hradil, Hradil, Křenek. Karel Hradil precizním dlouhým nákopem našel bratra Romana a ten z jedničky sklepl na Kubu Křenka, který pelášil sám na brankáře. Bohužel míč jen těsně minul hostující branku. V osmé minutě se připomněl sobotní střelec Dudek, jenž po nákopu od Šnyty hlavičkoval do stejných míst jako Křenek. Prvních deset minut jsme soupeři prakticky nepůjčili míč, v desáté minutě se nám to povedlo poprvé a hned z toho byla branka. Po chybné rozehrávce a rychlém výpadu bukoveckých hráčů do naší obrany jsme mohli děkovat nevyzrálosti hostujícího útočníka, který „musel“ v ofsajdové pozici doklepnout míč evidentně směřující do naší branky. Gól pro ofsajd tedy uznán nebyl. Nicméně hostům narostly křídla a jen o pár minut později po další naše ztrátě míče uhájil čisté konto dvěma skvělými zákroky Adam Bůžek. Neproměněné varování našemu týmu pomohlo. Prakticky z protiútoku se do situace „sám na gólmana“ dostal Marek Šnyta, ale jeho pokus o obstřelení brankář hostům výborným zákrokem vytěsnil na roh. Z něj ohrozil hlavičkou bukoveckou bránu Vavřík, jenž mířil těsně nad. Ve dvacáté minutě Adam Šponiar opět jen těsně minul branku z nařízeného přímého kopu a stejně si vedla střela Tomáše Dudka z protivky od Pepy Michálka. Těch zahozených šancí. Dát je všechny, mohl být celkem brzy klid. První branky utkání se diváci v Kunčičkách dočkali v 28 minutě. Zdánlivě neškodný dlouhý nákop za hostující obranu Karla Hradila si našel svého adresáta. Kde se vzal, tu se vzal, najednou se u míče objevil Pepa Michálek, který využil zaváhání hostujícího brankáře. Tomu se při výběhu nepodařilo míč odkopnout a tak se balón odrazil přímo na kopačky Pepy, který neměl problém s hranice šestnáctky uklidit míč do prázdné branky. A o pět minut mohlo být ještě veseleji. K odraženému míči se dostal na velkém čtverci Adam Šponiar, který technickou střelou trefil dřevno. O chvíli později se do další obrovské šance doslova prodral Roman Hradil, ale střelonáhravku před bránu již nikdo do branky nedotlačil. Nedáš, dostaneš. 38 minuta tomuto rčení dala opět za pravdu. Nejprve Bůžek včasným vyběhnutím zachránil výpad hostů. Vyražený míč vybojovali hostující hráči, které jsme u šestnáctky faulovali. Následný nepříliš prudký přímý kop proletěl nabíhajícími hráči a k všeobecnému překvapení skončil v naší brance. Je to k vzteku, místo, abychom po poločasu vedli klidným rozdílem se do druhého poločasu šlo za nerozhodného stavu.

Jak důležité je mít Hradily v týmu se ukázalo hned v úvodu druhého poločasu. Po faulu na Romana se k míči postavil Karel a ten se ve 47 minutě nemýlil. Do další stoprocentní šance jen o dvě minuty později uháněl Roman Hradil. Bohužel jeho útěk skončil vyražením střely hostujícím brankářem. Po hodině hry jsme se již uklidnění dočkali. Rychlá rozehrávka Šponiara našla Michálka a Pepa výstavním lobem rozvlnil síť hostující branky potřetí. Hosté již do konce utkání nenašli dostatek sil k výraznějšímu ohrožení domácí branky, naopak i nadále se Baška snažila obezřetně o přidání další branky. Deset minut před koncem utkání se z obrany vydal střídající Petr Pavliska na výlet do hostující šestnáctky, kde předložil luxusní míč nabíhajícímu Hradilovi, toho však brankář opět vychytal. Poslední destiminutovka zápasu byla ve znamení hromadných střídání a tak minuty a hra pozvolna dobíhaly do svého konce.

Sestava Baška: Bůžek - Dav. Baran, Vavřík, K. Hradil, Tvrdý (71‘ Pavliska) - Michálek (89‘ Dom. Baran), Dudek, Šponiar, Křenek (86‘ Faldyna), Šnyta (16‘ Gara) - R. Hradil (84‘ Korbáš)

Autoři branek: 2x Josef Michálek, Karel Hradil

Trenér: Jan Šponiar



děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist