TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Návsí jsme porazili

V prvním domácím utkání nové sezóny jsme přivítali hráče Návsí. Zápasy s tímto soupeřem bývají nevyzpytatelné, plné šancí a branek. Že to dnešní nebude nudné ukázala již druhá minuta. Po velké minele hostující obrany se na brankáře řítil Kuba Křenek. Se skákavým míčem se však dostal až moc blízko brankáře a jeho střela se od hostujícího golmana odrazila mimo bránu. Podobnou chybou jsme v desáté minutě nabídli hostům útok do rozhozené obrany. Nákop od pomezní čáry Pavel Škarabela chytil a uťal tak slibně vyhlížející šanci. Varování však nepomohlo. 18 minuta utkání. Po zbytečném faulu přišla dalekonosná rána z přímého kopu, kterou Škarabela vytěsnil na roh. Ten hosté nakopli před bránu a za pomoci buldočí zarputilosti naši obranu dostali pod tlak, který vyústil v úvodní branku utkání. Ve 22 minutě přišla první světlá chvilka Adama Šponiara. Za hráči schovanou střelou z šestnáctky pořádně protáhl hostujícího brankáře. Ten vytěsnil míč na roh. Ve 27 minutě přišel další důležitý moment zápasu. Po faulu na Romana Hradila dostal hostující obránce druhou žlutou kartu a my jsme dostali možnost si zahrát dlouhou přesilovku. Hosté se tak museli více koncetrovat na obranu, která ale do poločasu dvakrát neuhlídala naše hráče. V prvním případě se Pepa Michálek protáhl přes tři hráče, ale jeho parádní rána opět nechala vyniknout hostujícímu brankáři. Ve čtyřicáté minutě jsme se již radovali. Obrana hostů se před Adamem Šponiarem tak dlouho otevírala, až se Adam dostal do šestnáctky a prudkým bodlem k tyči udělal bašťanským radost v podobě vyrovnávací branky. Ta výsledkově uzavřela první půli.

Hosté vstoupili do druhé půle s cílem neinkasovat. Byl to opět Šponiar, který se po parádní přihrávce od Kuby Křenka opřel z 22 metrů do rány, jenž golman Návsí jen ztěží vyrazil na roh. O pár chvil později šel na brankáře sám Lukáš Meisner. Jeho nákop ale opět výborným zákrokem hostující brankář vytěsnil mimo tři tyče. Jak těžko se hraje proti oslabenému týmu? Zavřená obrana a čekání na chyby a spoléhání se na rychlé protiútoky. Hosté vystrčili růžky. Nepříjemný nákop do našeho pokutového úzení Škarabela vyrazil jen na kopačky hostujících hráčů. Naštěstí jejich nástřel nenašel adresáta. Jakobychom se neponaučili. Další rychlý brejk hostů po hodině hry však zastavila nepřesná přihrávka. A my museli bušit do plných dále. Velkou příležitost strhnout misku vah na naší stranu si vypracoval Křenek. Protlačil se do šestnáctky, ale jeho zakončení šlo mimo branku. O minutu později se po krásné akci Tomáše Dudka a Romana Hradila dostal k další brankové příležitosti Šponiar, ale umístěná rána skončila na tyči. V 73 minutě se prodral do šestnáctky Hradil, prostřelil z nulového úhlu golmana hostů, míč propadl před branku, jenže naši hráči nestihli jeho útok doplnit. O minutu později opět Šponiar nechal vyniknout brankáři Návsí. Do 74 minuty to vypadalo, jakoby byla branka zakletá. To nezměnil nikdo jiný, než výborně hrající Adam Šponiar, který dostal perfektní přihrávku od Kuby Křenka. Jeho další parádní rána z 22 metrů již znamenala branku. Asi jsme dlouho slavili. Po minele naší obrany se řítil hostující hráč na naší bránu. Jeho střelu ale Škarabela vyrazil na roh. Jenže nepříjemný nákop propadl a dostal se k nikým nekrytému hráči hostů, který z 10 metrů střílí přímo do Pavlovy náruče. Po tomto políčku jsme ale rychle zabrali. Konrkétně Tomáš Dudek, jehož pěkná střela skončila jen těsně vedle hostující brány. Chuť si Tomáš spravil v 79 minutě, když po obrovském tlaku našich hráčů doslova napálil míč z malého čtverce pod dřevno a dal uklidňující třetí branku. V tu chvíli si všichni přítomni zřejmě mysleli, že se utkání bude už jen dohrávat. Opak byl pravdou. Dohrávali jsme jej jen my. Zbytečné zbavování se míče a ztráty měly za následek to, že se hosté několikrát dostali na dostřel naší brány. Gólem potrestaná chyba v rozehrávce jim pak v 86 minutě dodala odvahy. Posledních pět minut utkání jsme spíše než fotbal hráli na nervovou soustavu všech přítomných. Další branka naštěstí již nepadla a my si mohli oddechnout a výhrou připsat další tři body do tabulky.

Baška vs. Návsí 3:2 (1:1)

Sestava Baška: Škarabela - Dav. Baran, Sobotík (86' Dom. Baran), K. Hradil, Tvrdý - Michálek, Dudek, Šponiar, Křenek (90' Faldyna), Volný (46' Meisner) - R. Hradil (81' Korbáš)

Autoři branek: 2x Adam Šponiar, Tomáš Dudek

Trenér: Jan Šponiarděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist