TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Důležité vítězství s Chlebovicemi

V první červnový víkend jsme na domácím hřišti přivítali hráče z Chlebovic. Soupeř má stejně jako my záchranářské starosti a tak se dal čekat bojovný a emotivní zápas.

Začátek utkání se nesl v oťukávacím rytmu. První větší vzrušení přinesla pátá minuta, kdy míč proklouzl pod nohou domácího obránce a chlebovický útočník běžel sám na brankáře. Rybář v brance jej však zkušeně ustál a hostující hráč jej trefil. V desáté minutě se pak na druhé straně osmělili také bašťanští. Michálek krásně prostrčil míč na Slobodu, ale ten balón nezpracoval. Podařilo se mu jen vybojovat roh. Z něj jsme však již nezahrozili. O minutu později to vzal na sebe Marek Gonda. Ten na polovině vybojoval míč a probojoval se až do šestnáctky, kde zpětnou přihrávkou hledal Slobodu. Bohužel jeho nástřel jako první zachytil hostující obránce a uklidil míč do bezpečí. V patnácté minutě přebral další perfektní nahrávku za obranu Sloboda, dostal se na jedenáctku, ale v zakončení mu scházela větší rozvaha. Moc pěknou kombinační hru předvedli o chvíli později Michálek s Gondou, kdy druhý jmenovaný zakončil tuto krásnou šanci přestřelením branky. Škoda, všechny tyto šance volaly po úvodní brance, ale špatná koncovka tomu nedovolila. Naštěstí se Baška dočkala. Ve 27 minutě doběhl už téměř ztracený mít Horňák, z nulového úhlu naservíroval míč před bránu, ten prolétl malým čtvercem až k Michálkovi, který jej nastřelil zpět před bránu. Tam ideálně našel dobíhajícího Horňáka, kterému se podařilo v obklíčení dvou bránících hráčů míč dorazit do brány. Konečně jsme se dočkali, ale tak nějak nás ten úspěch opět lehce otupil a hosté začali vystrkovat růžky. Velká úleva přišla v 31 minutě, kdy jsme měli obrovský problém odkopnout skákající míč na velkém čtverci. Ten se dokutálel až před malý čtverec, kde byl u něj jako první chlebovický hráč, ale jeho střelu se nám podařilo zblokovat. Ve 38 minutě pak opět velice dobře hrající Michálek krásně prostrčil míč mezi obránce na Slobodu, ten dostal míč sice na dlouhou nohu, ale i přesto zakončil tuto povedenou akci. Bohužel jen těsně minul tyč hostující brány. Bohužel poslední minuty poločasu jsme spíše odchodili a mohli jsme být velice rádi za to, že chlebovičtí si s naší pasivitou neporadili.

Tam kde jsme poločas skončili, tak jsme jej také začali. Obrovská pasivita a tak se hosté jednoduše prokombinovali před naší bránu, ale Petr Rybář nadvakrát střelu hostujícícho hráče zkrotil. Co fungovalo v prvním poločase, fungovalo i ve druhém. Skvělý Michálek dalším krýsným prostrčením vyslal Gondu do souboje s brankářem. Markovi se podařilo brankáře překonat, ale míči dal opačnou faleš než by bylo potřeba. Opět tedy jen těsně minul bránu. O pět minut později se po dlouhém pasu zbavil na lajně Horňák bránícího hráče, ale střela z otočky našla jen náruč brankáře hostí. Po hodině hry nám všem zatrnulo. Chvíli po sobě přiletěly do naší šestnáctky dva nepříjemné centry. S jedním si poradil domácí brankář, ten druhý, nebezpečnější naštěstí skončil těsně vedle naší tyče. V 70 minutě mohl přidal branku Vavřík, ale nepodařilo se mu ve výskoku ideálně sklepnout míč do brány. Hosté postupně začali břebírat aktivitu a bylo znát, že s výsledkem chtějí něco udělat. Smrdělo to, ale k žádné vyložené šanci jsme hosty nepustili. Vysvobození z nervózní pasáže utkání přišlo v 83 minutě. Prsty v tom měl opět Pepa Michálek, který zatáhl míč k brankové čáře, zaseknul, a perfktně našel dobíhajícího Boháče. Ten nikým neatakován dostal dostatek času zamířit a z druhé nedal hostujícímu brankáři šanci. Od této chvíle bylo vše jinak. Hosté otevřeli hru a my se dostávali do přečíslení. V další šanci se již Boháčovi nepodařilo míč zkrotit a o chvíli později byl s Meisnerem v přečíslení 2 na 1. Bohužel se Boháčovi nepodařilo míč na volněho Meisnera prostrčit a tak i tato šance zůstala nevyužita. Poslední slovo zápasu měl Velička. Přetažený centr Meisnera mu ideálně sedl na volej a přízemní střelou k tyči rozvlnil branku hostů potřetí.

Důležité utkání jsme zvládli. Čekají nás poslední tři utkání sezóny. Bude to drama až do konce.

Baška vs. Chlebovice 3:0 (1:0)

Sestava Baška: Rybář - Snašel, Vavřík (88' Faldyna), Pokluda, Pavliska - Michálek, Procházka (46' Dudek), Tománek, Horňák (81' Velička) - Gonda (77' Boháč), Sloboda (86' Meisner)

Autoři branek: 26' Horňák, 83' Boháč, 90' Velička

Trenér: Tomáš Tvrdýděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Kunčice p. O. 2:0

Žáci | 15. kolo

Kunčice (Čel., Metyl.) : TJ Sokol Baška 0:12

 

příští kolo

Muži 24.08. | 17:00

TJ CHlebovice : TJ Sokol Baška

Žáci 01.09. | 10:00

TJ Sokol Baška : SK Metylovice

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 3
2 Pržno 3
3 Janovice 1


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
- - -
- Baška -
- - -

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist