Do Nošovic za nadějí

Do Nošovic jsme zajížděli s jediným cílem, neprohrát. V opačném případě by byla případná záchrana v rovině utopie. To domácí si mohli utkání užít vcelku bez nervů. Jejich pozice v klidnějším středu tabulky jim to dovolovala. Od první minuty byla znát touha bašťanských tento zápas urvat. Trenér Tomáš Tvrdý vsadil na rychlonohé útočné duo Sloboda - Gonda a jeho volba vyšla náramně. Lukáš Sloboda svými výpady byl velkou hrozbou pro domácí obranu. Bohužel jeho rychlost také hojně zaznamenával praporek pomezního arbitra. Škoda, protože některé obrovské šance tak skončily dříve než mohly začít. O první trefu do domácí branky se ale postaral v 8 minutě Horňák, který nekompromisně vstřelil úvodní branku zápasu. Domácí hráče tato situace nabudila k větší aktivitě, ale jejich pokusy o výpad úspěšně zachytávala výborně hrající obrana v čele s nově složenou stoperskou dvojici Pokluda-Vavřík. I přes domácí aktivitu bašťanští i nadále hrozili s rychlých brejků. Druhé branky jsme se dočkali ve 30 minutě, kdy Gonda doslova vletěl do šestnáctky domácích a mazácky nedal strážci domácí svatyně šanci. O pět minut později se dočkalo také naše druhé útočné eso. Sloboda parádní ranou zvýšil již na 3:0. Když jen o dvě minuty později dal svou druhou branku Tomáš Horňák, šla Baška do kabin s luxusním čtyřbrankovým náskokem.

Druhý poločas jsme však začali hodně vlažně. Lehkost a chuť z prvního poločasu jako bychom nechali v kabině. Naštěstí ojedinělé výpady neřešili domácí ideálně a bašťanští tak měli možnost se pomalu zase dostávat do tempa. Uklidnění přišlo po hodině hry z nohy agilního Slobody. Ten využil naprosto ukázkovou kombinaci s Michálkem a zvýšil na rozdíl pěti branek. V tu chvíli bylo definitivně po zápase. Domácí měli problém s udržením míče. Jejich snaha o snížení nám otevírala vrátka k dalším brankám. A ty přišly. O šestou branku se v 71 minutě postaral výborně hrající Pavel Tománek. V 77 minutě pak výsledek podtrhl patou do prázdné brány střídající Boháč. Pravda, takový brankostroj asi nikdo nečekal. Jako by všechna střelecká smůla dřívějších zápasů se nahromadila do tohoto jednoho. Je to fajn, stejně jako udržená nula brankáře Pavla Škarabely, ale jak již bylo řečeno, tříbodový zisk je potřeba potvrdit i v následujících posledních čtyřech zápasech sezóny.

Nošovice vs. Baška 0:7 (0:4)

Sestava Baška: Škarabela - Pavliska, Vavřík (76‘ Boháč), Snašel (82‘ Škop) Pokluda - Horňák, Michálek, Tománek, Procházka (65‘ Meisner), - Gonda, Sloboda

Autoři branek: 8‘ Horňák, 30‘ Gonda, 35‘ Sloboda, 37‘ Horňák, 61‘ Sloboda, 71‘ Tománek, 77‘ Boháč

Trenér: Tomáš Tvrdý