Hukvaldy potvrdily roli favorita

O bílé sobotě zajížděli hráči Bašky na horkou půdu kandidáta na postup. Po dvou vítězných zápasech naše hráče nečekala žádná procházka růžovým sadem a tak jeli do Hukvald hlavně překvapit. Bohužel tento den se nám z většiny rozpadla osa týmu,která perfektně fungovala v předchozích zápasech. Do toho některým hráčům dělal velké problémy terén a odskoky míče nejednou překvapily všechny účinkující. No a když přidáte fyzické proporce poloviny domácího celku, tak urvání nějakých bodů vypadalo ne jako oříšek, ale pořádný ořech.

Do bašťanské brány se po delší pauze postavil Pavel Škarabela a je třeba mu velmi poděkovat za to, že na sebe hodil tak těžký bič a to, pokusit se vychytat hukvaldské snajpry. Kupodivu první minuty seděly lépe Bašce. Snaha držet míč na kopačkách a rozehrávka přes Procházku s Dudkem se vyplácela a krajní subtilní záložníci Michálek s Veličkou ukázali domácím bekům, že to zase tak lehké nebude. Do toho se přidal Sloboda, který je namlsaný z výkonů z posledních klání a tak v úvodu zápasu během pár minut Baška zahrávala pár rohových kopů a i několik slibných centrů do malého vápna. Hukvaldští ale odešli z první dvacetiminutovky bez úhony. To byla škoda, protože po dvaceti minutách se obraz hry z pohledu domácích změnil. A pomohla tomu standardní situace zpoza šestnáctky. Krásně zakroucená střela, která přeletěla všechny, spadla před Škarabelu a ten prohrál boj s těžkým odskokem. Ještě v pádu míč odrazil do břevna, ale dobíhající domácí hráč už neměl problém rozvlnil bašťanskou síť (1:0). Tato situace jakoby nalila nervozitu do kopaček Bašky a skoro nová obrana začala kupit jednu chybu za druhou. Škarabela ale ukázal,že ještě nepatří do starého železa a předváděl výkon, který ještě držel naděje Bašky nad nějakou relativní šanci. Diváci tak byli svědky útočných výpadů, jako z dob vigingských nájezdů, které během deseti minut mohly zlomit hostům vaz, ale všechny pokusy skončily v rukavicích bašťanského golmana nebo mimo naše tyče. A tak když přišla nádherná kolmice ze středu hřiště do kraje na rozběhnutého Slobodu, jenž se řítil lehce z boku sám na domácího brankáře, mohlo být veseleji. Jenže, ani ten se nenechal zahanbit a předvedl vynikající zákrok. Baška zase trošku ožila. Po jednom centru zprava se po takové odrážené dostal míč na šestnáctku ke Slobodovi. Razantní střelu však domácí zablokovali skluzem. První poločas tedy domácí vyhráli 1:0.

Kéž by druhá polovina začala jako ta první. Jenže opak se stal pravdou. Hned od začátku se Bašce nedařilo vůbec nic. Jeden kiks střídal druhý a jen možné vychladnutí domácích během přestávky nezapříčinilo pohromu. 5 minut po poločase ale nakonec stejně uhodilo druhý hřebíček. Bohužel několikeré upozornění na hukvaldského Volného nestačilo a tak předvedl ukázkový výběr místa a po centru krásné zpracování na prsa a pohodové zakončení z penalty bez jakéhokoliv obtěžování naší obranou. Zhruba za 15minut po naší zbrklé rozehrávce nastala téměř totožná situace. Ztracený míč u autové čáry, centr po zemi na volného Volného a míč v síti (3:0). Poté domácí trošku polevili a hrase uklidnila. Sem tam byla vidět bašťanská kombinace i s centrem do 16-tky. Nic naplat, do konce utkání se už Bašce nepodařilo nijak vážně ohrozit domácí svatyni a tak Hukvaldy si připsaly zasloužené tři body. Na kdyby se nehraje prostě kvalita, fyzický fond i zkušenosti byly na straně domácích. Bohužel se nám nepodařilo překvapit a urvat nějaký ten bodík a tak další body k záchraně budeme muset vybojovat v jiných zápasech.

Hukvaldy vs. Baška 3:0 (0:1)

Sestava Baška: Škarabela - Velička, Pavliska, Gonda, Faldyna - Horňák, Dudek, Procházka (71' Korbáš), Michálek - Boháč (58' Meisner), Sloboda (74' Brabec)

Trenér: Tomáš Tvrdý