TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Důležitý zápas ve Staříči jsme zvládli

Ve druhém jarním kole jsme zavítali do nádherného areálu pod staříčskou Okrouhlou. Pro oba týmy se jednalo o veledůležitý zápas. Staříčští by si v případě úspěchu mohli vzhledem k prohranému prvnímu vzájemnému zápasu lehce oddechnout a navýšit tak bodový náskok. To bašťanští, krčící se na posledním místě tabulky, nastoupili do zápasu o naději.

Oba týmy po celý zápas bojovali s nezvykle horkým počasím a zároveň s těžkým, po zimě nedoschlým terénem. Utkání začalo oboustranně opatrně, bašťanští se snažili držet míč, to domácím se práce s balónem příliš nedařila. Nicméně nákopy a rychlými výpady mohli domácí hrozit. Mohli, ale v první půli jim to naše výborně hrající obrana vůbec nedovolovala. Navíc, na co nestačili bašťanští hráči v poli, tak je výborně doplnila nová posila v bráně, Petr Rybář. Nutno však říci, že k žádné vyložené šanci se domácí hráči po celou první půli nedostali. To bašťanští se aktivním pojetím hry k útočným aktivitám osmělovali v prvním poločase mnohem častěji. K zajímavým situacím se několikrát dostal hbitý Kuba Křenek, jehož střely ale zatím neměly potřebnou razanci nebo byly vypuštěny špatným směrem. K nebezpečné střele zpoza šestnáctky se po půlhodině utkání dostal po sklepnutí Milan Procházka, o chvíli později mohl vstřelit úvodní gól zápasu Tomáš Dudek. Když před koncem poločasu trefil šťastně postaveného domácího brankáře těžkou dorážkou Martin Boháč, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme šli, díky průběhu prvního poločasu, s mírným optimismem. Zbytečně. Hra domácích se zlepšila. Začali aktivněji napadat naší rozehrávku, což naše obránce často nutilo řešit rozehrávku jednodušeji, tedy nakopáváním míče. Aktivní pressing se domácím vyplatil v 54 minutě. Po hrubce v naší obraně jsme inkasovali a rázem to s námi vypadalo zle. Tato rána z čistého nebe nás na dlouhé minuty rozhodila. Najednou jsme nevěděli, co hrát. Nedařilo se nám podržet míč, nákopy končily u brankáře domácích. Ti se darovaným gólem očividně uklidnili. Dvakrát jsme o fous unikli inkasované druhé brance. Nicméně uklidnění domácích bylo možná až moc velké. Po čtyřech střídáních v druhé půli se ke konci zápasu ukázalo, jak je někdy důležité poslat na hřiště čerstvé síly. Bašťanští se snažili útočit do, možná již trošku unavené, obrany domácích. V hlavní roli obratu byl uzdravený Lukáš Sloboda. S velkou dávkou štěstí se mu podařilo, pět minut před koncem utkání, prodloužením míče hlavou přelobovat domácího brankáře. Baška ožila, domácí znervózněli a dostali se pod tlak. Jen dvě minuty se čekalo na rozuzlení sobotní zápletky. Po hrubici staříčského obránce se k úprku na bránu vydal opět Lukáš Sloboda. Jeho střelu brankář srazil, první dorážku dobíhajícího Vojty Korbáše pro změnu srazil domácí obránce, k té druhé se dostal mladý Kuba Křenek, který mazácky nechal posadit zbytek rozhozené domácí obrany na zadek a naprosto s přehledem trefil odkrytou bránu a první jarní bašťanské body.

Velice důležitý zápas jsme nakonec zvládli. Bylo to sice s nervy, ale nakonec se po dlouhé době můžeme radovat z tříbodového zisku. Je však třeba bojovat dále, těch bodů k záchraně je potřeba rozhodně více.

Staříč vs. Baška 1:2 (0:0)

Sestava Baška: Rybář - Pavliska, Pokluda, Gonda, Poledník (65' Snašel) - Velička (61' Sloboda), Dudek, Procházka (67' Procházka), Michálek - Boháč (46' Braneac, 84' Korbáš), Křenek

Branky Baška: 86' Sloboda, 88' Křenekděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist