Konec hrozné podzimní části..co bude dál?

Již několik let jsem nezažil, že by během podzimní části tak pravidelně o víkendu pršelo. A když nepršelo, tak v je v půdě tolik vody, že hřiště nestačí vysychat. A tak nikoho nepřekvapilo, že poslední zápasy podzimní části proběhnou opět za škaredého, studeného počasí. Je to jen ironické přirovnání, ale podle počasí bych dokázal předurčit výsledek bašťanské mužské kopané. Trochu mne povzbuzuje výkon z Chlebovic, že by to mohlo být první víkend v listopadu jiné, ale při pohledu na lavičku Bašky mě opět zamrazilo. Dorostenecký brankář přivezený přes půl Slezska, nepříjemně zraněný hráč z Chlebovic musí nastoupit, lavička prázdná....

Přesto všechno prvních patnáct minut ještě nevypadá zle a hraje se i fotbal na obou stranách. Hned v první minutě zkouší pozornost obrany hostující Hradil, jenž si dokáže udržet míč na kopačkách, rozhlíží se a nachází volného Tománka na velkém vápně. Slibná šance však postrádá razantní a hlavně přesnější střelu. To samé o chvíli později předvedou domácí, když se individuálně prosadí útočník, proklouzne obraně a z prostoru již v šestnáctce střílí taky mimo tyče. V 11.minutě předvedou domácí krásnou přímočarou akci, když nádherný centr z poloviny přeletí obranu Bašky, nabíhající hráč z prvé sklepává míč pod sebe na půlkruh a další hráč prudkou ranou provětrá Bůžkovy rukavice. O pár minut později naopak hostující Michálek ukazuje, že by se dalo hrát i po zemi. Sám se dostává k míči,obchází postupně tři domácí obránce, v poslední chvíli posunuje do šestnáctky na volného Korbáše. Ten však neukočíroval svou razanci a o kousek přestřeluje metylovickou svatyni. 20. minuta a přichází, pro mě osobně, zlomový moment. Golman Bůžek chce z bekule rozehrát na našeho stopéra. Bohužel se mu odkop nepovedl a minul našeho hráče o pár metrů a ke vší smůle přímo na kopačky odpočívajícího útočníka Metylovic. Střelou z první ze třiceti metrů trefuje odkrytou branku a domácí vedou 1:0. V tu chvíli Baška vyklízí prostor a přicházejí další tresty. 25.minuta špatně obsazený útočník v našem pokutovém území se chce otočit. Obrana přichází pozdě a hlavně se zákrokem, který je posouzen jako faul a tudíž penalta. Bůžek nemá šanci a je to 2:0. Pět minut na to jeden z obránců z Bašky špatně vyhodnotí centr a nechtěně hlavou posouvá míč za sebe. Zde již čeká domácí hráč a utíká na bašťanskou branku. Brankář vystihuje směr blafáku, jenže už nedokáže rukou zasáhnout míč a trefuje nohy hráče. penalta číslo 2. Exekutor posílá Bůžka opět na druhou stranu a Metylovice vedou 3:0. V 35. minutě mohlo být ještě hůře a to když z pravé strany přichází přesný centr na nabíhajícího útočníka do penaltového území. Jenže místo aby se zeptal brankáře kde to chce, trefil míč takovou silou, že málem trefil kostelní věž.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první a to větší převahou domácích. Hned po dvou minutách se domácí opět trefují díky nedůsledné obraně a špatnému odkopu. Pro útočníka už nebyl problém z malého čtverce rozvlnit síť. 4:0 . A aby toho nebylo málo v 52. minutě Baška předvedla jak je možné dostat gól z autu. Stačí jen když se stopér a krajní obránce nedomluví kdo půjde na vhozený míč. pak už stačí jen lehká teč hlavou za sebe a je tu opět brejk na bašťanskou branku v poměru dva útočníci na jednoho obránce. Z pravé strany útočník nahrává před branku naběhnutému spoluhráči,ten k jeho smůle trefuje jen tyč, ale ke smůle Bašky míč se odráží zase k útočníkovi, který nahrával a ten už nemá problém lehce lobnout skákajícího a klouzajícího brankáře. 5:0. Od té chvíle již domácí povolují a dávají vydechnout bašťanské obraně. Hrstka zlomených bašťanských hráčů se ještě snažila vsítit aspoň čestný gól. Jen kousek chyběl při rohu, kdy hezký centr našel na zadní tyči dva naše volné hráče. První z nich to vzal na sebe a hlavou minul jen o pár centimetrů. V 82. minutě se domácí obrana nekoncentruje na centr zprava. Obránce podcenil nákop a špatně trefuje míč v letu. Kupodivu u něj stojí obránce Pavliska, kterého míč trefuje a odráží se do branky. 5:1 . V posledních minutách se již nic zajímavého nestalo a tak Baška odjíždí se sklopenou hlavou a další vysokou porážkou.

Jen bych chtěl tímto poděkovat bašťanským fanouškům, kteří přijeli podpořit náš tým i v takové fotbalové a klimatické mizérii. Po posledním podzimním zápase je Baška na posledním místě s vizitkou nejhorší obrany a druhého nejhoršího útoku. Před námi je dlouhá zimní přestávka. Budu si jen přát a snad všichni kdo fandí našemu klubu, aby hráči v zimě udělali kvalitní přípravu a do jarní části nasadili všechny své síly a pokusili se tak trochu o malý zázrak a tuto nelichotivou vizitku otočit...Přesto je to jen sport a proto přeji všem abychom si na chvíli odpočinuli a brzo se zase viděli u fotbalových hřišť.

Metylovice vs. Baška 5:1 (3:0)

sestava Baška: Bůžek - Pavliska, Horňák, Velička, Boháč M. - Meisner (46' Snašel), Michálek, Tománek, Sloboda - Hradil, Korbáš

autor branky: Petr Pavliska

trenér: Michal Pokluda