TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Domácí krach proti Vojkovicím

V dalším domácím zápase jsme přivítali nováčka soutěže, tým z Vojkovic. To, že nepůjde o jednoduchý zápas bylo zřejmé z pohledu na statistiky soupeře. Nicméně v situaci, ve které se nacházíme nás utvrzuje v tom, že slabých soupeřů nebude v žádném zápase. Do zápasu jsme vstoupili s rozvahou, ale možná až moc velkou. Hned v druhé minutě po ztrátě míče a následném faulu jsme čelili přímému kopu, který ale letěl nad bránu. Další chybu v rozehrávce o pár okamžiků později pak hasil Snašel. Další šance zápasu už pak patřila nám. Po rychlém přechodu se ke střele z poza šestnáctky dostal Brabec, ale jen trefil obránce. K odraženému míči se následně dostal Vavrinec, ale jeho střela šla nad bránu. Hra byla i nadále oboustranně opatrná, přesto se obě mužstva dostávala k nebezpečným situacím. V 10 minutě propracoval Bukovjan, který doslova prosvištěl do rozhozené obrany hostů, bohužel poslední popostrčení míče bylo slabé a obránce jej stihl vyškrábnout na roh. O chvíli později vyzkoušel pozornost brankáře Bůžka hostující hráč nepříjemnou přízemní střelou. Zle nám mohlo být ve 23 minutě, kdy se hosté pěknou souhrou prokombinovali až před Bůžka, ale pokus o jeho blafák si dal hostující hráč na dlouhou nohu a střela tak mířila mimo branku. K rychlému protiútoku se následně rozběhl Sloboda, předložil míč na hranici šestnáctky do běhu Snašelovi a ten jen těsně minul bránu. Ve 39 minutě Baška přitlačila hráče Vojkovic v jejich šestnáctce, bohužel následující rány byly zblokovány a tak se i nadále čekalo na úvodní branku utkání. Nečekalo se však dlouho. Po ztrátě míče se dostali vojkovičtí k centru z pravé strany hřiště a hráč jej "namazal" tak výborně, že hlavičkující útočník trefil od břevna do brány. Brankář Bůžek byl bezmocný a do šaten jsme tak šli s jednogólovým mankem.

Nutno říci, že tato sprcha určila ráz druhého poločasu. Vojkovičtí zklidnili hru, začali lépe kombinovat, nikam se moc netlačili. To Baška musela stáhnout ztrátu, ale narážela na dobře bránící tým a když už jsme se dostali na dostřel brány, vždy přišla nějaká přihrávka navíc nebo nás zradil terén, který byl čím dál tím více deštěm promáčený. Druhá půle se tak z velké části odehrávala mezi šestnáctkama. V 52 minutě jsme se vyloženě protlačili až před hostující bránu, ale stejně jako v minulých případech to bylo bez razantního zakončení. A k vyložené šanci se dostali také hosté a také více silou než šikovností. Zakončující hráč se rozhodl z hranice malého čtverce lobovat vyběhnuvšího brankáže Bůžka, ale vysoko přestřelil. Jednobrankové manko tak bylo i nadále před námi. Bohužel pro nás poločas se i nadále vyvíjel podobným směrem. Sice jsme lehce převzali aktivitu, tlačili se za vyrovnáním, ale bylo to bezzubé. Dalekonosné střely končily vysoko nad, centrované míče prolétavaly šestnáctkou, ale branku jsme výrazně neohrozili. A v 82 minutě přišlo rozuzlení. Po dlouhém nákopu do naší šestnáctky jsme neuhlídali hostujícího hráče a ten nechytatelnou střelou zvýšil vedení vojkovických. Do konce utkání chybělo deset minut. Nutno říci, že jsme i nadále chtěli a tlačili se dopředu alespoň za snížením, ale bez jakéhokoli cíleného efektu. Důležitý zápas jsme tak prohráli a poslední místo v tabulce po třetině soutěže je nám už hodně velkým varováním.

Baška vs. Vojkovice 0:2 (0:1)

sestava Baška: Bůžek - Velička, Pokluda (78' Stanczak), Snašel, Gonda - Horňák (83' Boháč M.), Tománek, Bukovjan, Sloboda - Vavrinec, Brabec (78' Korbáš)

trenér: Pokluda Michal

 děkujeme partnerům

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Metylovice/Frýdlant B : TJ Sokol Baška 4:4

Žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice 6:6

 

příští kolo

Muži

 

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
10 Bukovec 11
11 Baška 10
12 Hrádek 10


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Janovice 16
5 Baška 11
6 Metylovice 8

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist