TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Trápení pokračovalo také v Palkovicích

K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli do Palkovic. Palkovičtí jsou na svém hřišti pro nás dlouhodobě neoblíbeným týmem. To se bohužel potvrdilo také v tomto zápase.

Začátek zápasu ovšem zas tak špatně rozhodně nevypadal. Již ve druhé minutě se k odvážnému průniku vydal Brabec. Jeho střela z rohu šestnáctky však byla ukvapená a příliš slabá na to, aby ohrozila domácí bránu. O minutu později vybídl Vavrinec ke střele Tománka, ale také tato střela nebyla gólová. Do třetice se po pěkné kombinaci dostal k zakončení z otočky opět Brabec, ale zamířil vedle. Po tomto herně slibném začátku se hra oboustranně uklidnila. V 16 minutě došlo k první bašťanské ráně, když se nezaviněně zranil hrající trenér Pokluda. Palkovice se k prvnímu ataku naší brány dostaly až ve 20 minutě. Výborný nákop však útočící hráč nezpracoval zrovna nejlépe a Kimla byl u míče včas. O chvíli později jsme se o slovo opět přihlásili my, resp. Brabec s Meisnerem. První jmenovaný si však s šancí sám na sám neporadil zrovna nejlépe. Míč šel opět vedle domácí brány. O pět minut později se domácí dostali ke gólové šanci. Po nepříjemném nízkém nákopu do malého čtverce se míč odrážel od nohou hráčů až si jej "našel" úplně volný domácí fotbalista na malém čtverci. Jeho střelu však Kimla bravůrně chytl. Domácí tímto nabrali chuť do zápasu. Navíc nám se přestává dařit snad vše, do čeho kopneme. První poločas tak "dohráváme" sérií špatných nahrávek, nedůrazem, špatným krytím hráčů, ale i prostoru a palkovickým postupně narůstaly křídla. Domácí se dostávali ke střelám, k našemu štěstí zblokovaným. Odkopávané míče se obratem vracejí zpět před naší bránu. Jen se štěstím a výbornými zákroky Kimly, který zlikvidoval krátce před přestávkou dva samostatné úniky domácích, jsme ještě neinkasovali. Do kabin tak jdeme za pro nás příznivého stavu 0:0.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Nevyužitou zajímavou šancí Brabce a následným převzetím iniciativy domácími hráči. To vyústilo k nepříjemný centrům před naší bránu, ze začátku ještě bez gólového efektu. Jenže naše nemohoucnost odkopnout nebo udržet balón na kopačkách byla natolik velká, že v 53 minutě, po závaru, se domácí konečně dočkali. Zpětná přihrávka na hlavu a gól. Domácí tímto úspěchem nachvíli vyklidili pole a k zajímavému zakončení hlavou se po centru Veličky dostal Vavrinec. Ale jeho pokus šel vedle. Zápas začal být oboustranně nervózní a plný nepřesností. Bohužel, lépe se z této fáze dostali opět domácí. Nevinné nakopnutí míče na naší bránu netečuje nikdo z probíhajících a k údivu všech míč skončil v naší síti. V 75 minutě tak prohráváme již o dva góly. No a aby toho nebylo málo, tak jen o minutu později neuhlídáme centr domácích a další hlava končí v naší brance. A mohlo být ještě hůře. To by však museli domácí vyzrát na Kimlu při pokutovém kopu, který následoval o dvě minuty později. Trošičku naděje vykřesáváme po ruce domácího hráče v pokutovém území. Bukovjan narozdíl od svého kolegy branku z penalty trefuje a v 81 minutě tak snižujeme. Nemyslím si, že bychom se v posledních deseti minutách nesnažili o zdramatizování zápasu, dokonce přišly i šance, ale další branku se nám již trefit nepodařilo. Palkovice byly pro nás opět nad naše síly. Tentokrát si z derby odvážíme prohru 3:1.

Šest zápasů za námi. Máme pouhé tři body a jsme na posledním místě, je na čase to změnit!

Palkovice vs. Baška 3:1 (0:0)

sestava Baška: Kimla - Snašel (70' Dudek), Pokluda (20' Meisner), Pavliska, Horňák - Velička, Tománek, Bukovjan, Sloboda - Brabec, Vavrinec

Branka: Bukovjan (P)

Trenér: Pokluda