Hukvaldy potvrdily roli favorita

Ve třetím domácím zápase jsme přivítali zatím neporaženého lídra soutěže, fotbalisty z Hukvald. O tom, jak těžký zápas bašťanští odehrají ukázala již šestá minuta, když po výborně kopnutém rohu domácí neuhlídali asi nejvyššího hráče na hřišti, který hlavou z této první šance skóroval. Do té doby se hrál vceku opatrný kombinační fotbal. Také po obdržené brance se obraz hry moc nezměnil. Obě družstva se snažila držet míč na svých kopačkách, ale k nebezpečným výpadům nedocházelo. K náznaku šance se bašťanští dostali v 10 minutě, kdy se k odraženému míči dostal Procházka, ale jeho volej zpoza šestnáctky skončil v náručí brankáře hostí. Naše obrana se moc nepoučila z obržené branky a výsledkem byla série nebezpečných centrů do našeho vápna a opět nepokrytí hostující hráči. Naštěstí bez gólového efektu. O rychlý výpad a vyrovnání se bašťanští pokusili v 15 minutě. Horňák přesným nákopem našel Bukovjana, který v rychlém náběhu střílí nad. Nicméně na dlouhé minuty byla tato šance poslední. Vyjímkou potvrzující pravidlo byl ve třicáté minutě volej Horňáka, jehož střela byla zblokována. Prakticky celý první poločas byl ze stran obou soupeřů hodně opatrný. Baška se častěji snažila vystřčit růžky, ale příliš se jí to nedařilo. Hukvaldští byli trpěliví a za svou trpělivost byli odměněni. Další standartní situace hostí byla opět smrtící. První část brankové situace byla jako přes kopírák. Výborný nákop, hlava špatně obsazeného hráče, golman Bůžek sice stihl zareagovat, ale na dorážku již neměl. O to hůře, že branka padla s hvizdem ukončujícím první poločas.

Vstup do druhého poločasu byl však pro Bašku stejně katastrofální jako ukončení prvního. Rychlý průnik ze strany, přihrávka na šestnáctku a výborná orientace hostujícího hráče, který místo střely našel lépe postaveného spoluhráče. Ten již měl lehkou situaci doklepnout do otevřené brány míč a navýšit tak stav utkání. Tímto gólem již museli bašťanští více zariskovat a hru otevřít. To se jim málem nevyplatilo po rychlém brejku hostí, tentokráte však Bůžek kryl. V 51 minutě se za obranu hukvaldských dostal Meisner, jenže jeho lob šel mimo bránu. Definitně rozhodnuto mohlo být o minutu později, ale hosté svým rychlým kontrem jen těsně minuli tyč  bašťanské brány. O minutu později jsme se dopustili ztráty míče a hostující hráč pelášil sám na Bůžka. Ten rychlým výběhem stihl zablokovat jeho zakončení, ale přesto se míč odrazil na kopačky hukvaldských. Dorážku na poslední chvíli vykopával Tománek na roh. Z toho se k další hlavě dostávají hukvaldští a trefují tyč naší brány. Odraz končí v rukavicích našeho brankáře. SIce jsme se dostali pod velký tlak, nicméně paradoxně Horňák vydolovává naději. Jeho přzemní přímý kop ze 30 mentrů skončil v hostující bráně a snížil stav na 1:3. Do konce zápasu je něco málo přes 30 minut. Baška vycítila šanci a tlačila se k dalšímu gólu, nicméně ani pokusem Bukovjana, ani dorážkou Tománka jsme se ke snížení nedostali. Prakticky do 80 minute se hrálo na jednu bránu, ale další standratní situace nám nadobro bere vítr z plachet. Nakopnutý míč prolétl pokutovým územím a k údivu všech, bez jakékoli teče skrumáže, skončil v brance. Gólovou tečku jen o čtyři minuty později obstarávají opět hosté. Tentokrát důrazným napadáním rozehrávky se odrazem dostane míč k volnému hráči a ten nemá problém trefit prázdnou bránu. Baška doma padla 1:5.

Baška vs. Hukvaldy 1:5 (0:2)

Sestava Baška: Bůžek - Snašel, Procházka (54' Pokluda), Tománek, Pavliska - Horňák, Sloboda, Velička, Dudek, Bukovjan (Brabec) - Meisner

Autor branky: Horňák

Trenér: Michal Pokluda