Baška gólem z poslední minuty Staříč udolala

Po dvou hodně nevydařených utkáních potřebovala Baška konečně zabrat a urvat první body do tabulky. V cestě nám stál tým Staříče, který sestoupil z krajské soutěže, proto se čekal hodně těžký zápas. A vlastně se všichni zúčastnění i dočkali. Nervová soustava všech dostala opravdu zabrat. Nicméně popořádku.

Od prvních minut bylo vidět, že Baška chce hrát. K první vážnější situaci jsme se proto dostali již po pár minutých, když Hradil propasíroval přízemní míč za obranu. Obránci hostů jej jen lehce odkopli na šestnáctku, kde stál naprosto osamocený Tobiáš. Jeho přízemní střela však těsně minula tyč. K první střele se po chvíli dostal také Michálek, ale radost ze vstřelené branky nepřišla. Zatím. V 15 minutě se po krásném centru dostal k hlavičce Hradil, ale brankář hostů byl na místě. Hostům se příliš nedařila kombinace, ani rychlé protiútoky a Baška tak měla možnost hrát. Ve 24 minutě si po rychlé náražečce vyměnili Horňák s Hradilem míč, Horňák odcentroval do rozhozené obrany parádní míč zpět na Hradila, ten však z voleje branku minul. O chvíli později se ke zteči vydal Gonda, který se dostal až před brankáře, ale jeho lob skončil na brankou staříčské brány. Prakticky z dalšího útoku již mohlo udeřit. Hradil naservíroval výbornou přízemní přihrávku do malého čtverce a našel nabíhajícího Michálka. Ten bohužel napálil míč do dřevna. Hosté byli jako opaření a o minutu později se prakticky zopakovala předchozí situace, jen s tím, že míč šel mimo. Aby toho nebylo málo, jen o chvíli později pelášil Michálek sám na brankáře, bohužel jeho kličku do strany golman hostů vystihl. Škoda, tyto šance bychom proměňovat měli. Jako bychom potom na chvíli vyklidili hřiště a hosté se hned připomněli. Chvíli před přestávkou nepříjemně nakopnutým přímým kopem, který ale těsně minul šibenici Bůžkovy brány. Nedorozuměním mezi jinak výborně hrajícím stoperem Tománkem a brankářem Bůžkem jsme hostům darovali i další zajímavou šanci na vstřelení branky, nicméně hostujícímu útočníkovi se zakončení příliš nepovedlo. Před přestávkou však domácí opět zabrali a to když Hradil se zcela osamocen dostal dostal za obranu staříčských, ale v rychlosti se špatně zorientoval a hlavičkoval vedle. Do kabin se tak šlo za bezbrankové remízy.

Také po přestávce se bašťanští do soupeře zakousli a přineslo to ovoce. Nejprve nepříjemně vypálil Hradil, aby po chvíli udeřilo. Nový muž v bašťanské bráně, veterán Stanczak, předvedl divákům ukázkový výkop, který Hradil prodloužil na Michálka a ten nedal vyběhnuvšímu brankáři šanci. Baška se konečně dočkala. Jenže jsme se neradovali dlouho. O chvíli později po ztrátě balonu na pravé straně přišel centr do našeho brankoviště a špatně pokrytý útočník srovnal. Z tohoto schlazení se však bašťanští celkem rychle oklepali a po závaru před hostující bránou se k odraženému míči dostal Hradil, který propálil vše, co mu stálo v cestě a posunul po hodině hry Bašku zase o jeden gól dopředu. Hosté po předchozím úspěchu však zbraně složit ještě nechtěli. V 65 minutě se naše obrana dostala pod velký tlak, míč létal skrz malý čtverec a zachránilo nás snad jen štěstí a tyčka. V 70 minutě mohlo být vyseleji, bohužel samostatný únik Gondy na brankáře hostů zakončil Marek mimo branku. Jak je důležité mít kvalitního golmana pocítili hosté v závěru zápasu. Stanczak přes velkou snahu hostí v bašťanské brance přímo čaroval a měl i štěstí. Další tyčku trefili hosté po parádní pumelici ze 35 metrů, aby o chvíli později Stanczak bravůrně vyškrábl hodně nepříjemnou střelu nad. Bohužel štěstí stálo i na kopačkách hostů. Vysunutí míče za obranu se ocitl hostující útočník tváří vtvář Stanczakovi, ten šel do šprajcu, ale k naší smůle se míč odkutálel zpět na nohu atakujícího hráče. Ten patou opět srovnal stav utkání. Hosté vycítili šanci a domácí fanoušci s borovičkou v ruce jen žasli nad dalšími skělými zákroky Stanczaka. Ten likvidoval jednu střelu za druhou. Hrálo se nahoru-dolů. V 87 minutě mohl strhnout vítězství na bašťanskou stranu střídající Korbáš, ale nezadařilo se. Na druhé straně vyráží další krásnou střelu staříčských Stanczak mimo ohrožení. Vítězného gólu jsme se však dočkali. Po rychlé zteči se dostal k míči Pavlica, který prudkým přízemním centrem našel na zadní tyči Horňáka a ten trefil první tři body do tabulky.

Mohlo to být poklidné utkání. Kdybychom po poločase vedli alespoň 3:0, nikdo by se nedivil. Nakonec se však divili všichni. Po zajímavém, nervydrásajícím boji a objevu nového hrdiny :-) však bašťanští vítězství přeci jenom na svou stranu přetáhli.

Baška vs. Staříč 3:2 (0:0)

Sestava Baška: Bůžek (46' Stanczak) - Snašel (82' Korbáš), Horňák, Tománek (73' Brabec), Pavliska - Meisner (62' Velička), Michálek, Gonda, Procházka - Hradil (90' Faldyna), Tobiáš

Autoři branek: Michálek, Hradil, Horňák

Trenér: Michal Pokluda