Špatný vstup do sezóny

V sobotu 13. srpna přivítala Baška na svém hřišti soupeře ze slezských Oldřichovic. Statistiky předchozích zápasů ukazovaly, že tento tým není pro naše hráče tím nejoblíbenějším. Bohužel tvrzení se potvrdilo také na hřišti.

Bašťanští do sezóny a utkání vstoupili s obměněnným kádrem a hlavně v prvním poločase byla patrná nesehranost. Dlouhé rozehrávky zadních řad střídaly rychlé ztráty míčů předních formací. Oldřichovičtí od začátku hráli velmi chytře. Na naše rozehrávky trpělivě čekali a šetřili tak síly na rychlé a nebezpečné výpady do naší obrany. Během první destiminutovky tak přišly hned tři varování v podání přesných přihrávek za obranu a více, či méně zdařilá zakončení hostí. Baška však těchto varování přílič nedbala a když po dalším výpadu obránci hasili atak hostí faulem na hranici pokutového území, přišel trest. Hoasté se ujali parádní střelou přímo do šibenice domácí brány. Bašťanští touto ranou na chvíli procitli a vzápětí kontrojí dalekonosnou střelou a samostatným výpadem Michálka, který prokličkoval až před brankáře hostí. Jeho zakončení však bylo příliš slabé, aby skončilo v bráně. Oldřichovičtí prakticky z protiútoku opět zahrozili a jen se štěstím nedostáváme další branku. A o chvíli později přišel další nepříjemný centr do našeho brankoviště. Naštěstí pro Bašku obě situace přežila bez újmy a opět chtěla začít kombinovat. Chtěla, ale moc se jí nedařilo. Důkazem toho byla druhá branka hostí. Po zbrklé rozehrávce se oldřichovičtí dostali k rychlému výpadu po lajně a předložili perfektní míč do brankoviště. První střelu jsme stihli ještě zblokovat, odrážka si však našla volně stojícího hráče na jedenáctce a ten se neukvapil. Přízemní střelou umístil míč k tyči Kimlovy brány a ve 23 minutě zvýšil vedení hostí. Poté jakoby si oba soupeři vybrali time out. Hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce, ale k vážnějšímím zakončením nedocházelo. Ve 36 minutě se opět připomněli hosté, kteří opět výbornou přihrávkou za obranu nastartovali svého útočníka. Ten lobuje Kimlu, ale míč letí těsně vedle brány. Ve 41 minutě se pro změnu připomněla Baška. Michálek se po lajně protáhl třem bránícím hráčům, prošťouchl míč Slobodovi, jehož střelu zblokovala obrana, míč se však odrazil k dobíhajícímu Michálkovi, ten však v poslední chvíli nedosáhl. Nedáš a tentokrát málem dostaneš. Bašťanská obrana zapomněla na volného hráče na hranici šestnáctky, jehož střelu zblokuje vlastní spoluhráč, dorážka pak již letěla nad. Poločas tak skončil 0:2.

Trenér Pokluda se do druhého poločasu snažil oživit útočnou hru domácích a ihned po rozehrávce to mohlo přinést ovoce. Bohužel nový muž v týmu a vlastně i na hřišti, Tobiáš, trefil břevno. Jako by se opakoval poslední jarní zápas se stejným soupeřem. Baška krátce po vstupu do druhého poločasu místo vyrovnání, inkasuje. Po rohu hostujícího týmu se ve 49 minutě míč dostal k úplně volnému hráči a ten opět umístěnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Bohužel pro Bašku další KO přišlo již v 51 minutě. To hostující hráč natáhl ze 30 metrů a trefil parádně. A mohlo být ještě hůř. Nedůraz a zmatky v obraně mohly vést k další brance v 55 minutě, hosté však dorážku zamíří do rukavic Kimly. Kdo si počká, ten se dočká. A hosté se dočkali v 72 minutě, kdy se jim po dloubáčku podařilo vstřelit pátý gól. Posledních dvacet minut se prakticky jen dohrávalo. Přišly i šance Michálka a Gondy na vstřelení čestného gólu, ale dnes nám nebylo dáno.

Nutno konstatovat, že vítězství hostů bylo zasloužené. Chytrým, téměř bezchybným výkonem a hlavně kvalitním řešením útočných situací nám nedali šanci. To našich chyb bylo až příliš a proto tento výsledek.

Baška vs. Oldřichovice 0:5 (0:2)

Sestava Baška: Kimla - Velička, Tománek, Pavliska, Hradil J (46' Tobiáš). - Horňák (79' Vavřík), Hradil R., Gonda, Sloboda - Michálek, Meisner (64' Dudek)

Trenér: Michal Pokluda