TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Poslední minuta zajistila 3 body

Opět velmi důležité utkání pro Bašku, zvláště co se týká postavení v tabulce a získaných bodů v jarní části. Po ostudě, kterou předvedli minulý týden na domácím trávníku proti posledním Janovicím a prohráli 0:3, bylo už na čase bodovat.

Soupeř z Chlebovic byl před dnešním utkáním o 3 body za námi, takže v podstatě souboj o tzv. „6 bodů“. Divák se určitě nemohl dočkat nějaké extra kombinační hry, i díky hrbolatému hřišti a také tomu, že cílem Bašky bylo hrát jednoduše, bez chyb vzadu a pokusit se o vstřelení branky. Na jaře jakoby vyschl bašťanským hráčům střelecký prach. Baška měla na svých kopačkách víc balón a snažila se využívat krajní záložníky Šnytu a Slobodu. Do útoku se také vrátil po zranění Vavrinec. Tato snaha přinesla Bašce v prvním poločase několik rohových kopů, které ovšem nenašly správného adresáta v šestnáctce domácích a tak žádnou vážnější příležitost ke vstřelení branky jsme neviděli. Pak měli chvilku také domácí, kteří měli možnost zahrávat také několik rohových kopů, které ovšem zlikvidoval brankář Kimla. Baška odpověděla střeleckými pokusy Šnyty, Hradila, které buď minuly branku nebo je zlikvidoval domácí brankář. První půle tedy skončila bez branek.

I druhá půle byla víc o bojovnosti než kombinaci. Nikdo se nechtěl dopustit chyby. Baška opět snahou po stranách dostávala k ohrožení branky Chlebovic. Ty naopak volili taktiku nakopávaných míčů do šestnáctky ze všech pozic. Baška předvedla několik pěkných akcí, když po úniku ze strany střílel opět Šnyta těsně vedle. Po další přihrávce pod sebe mohl skórovat Tománek, ale netrefil míč jak by si představoval. Při dalším úniku a vniknutí do šestnáctky domácích byl faulován Vavrinec, místo penalty ovšem rozhodčí Somr uděluje žlutou kartu bašťanskému útočníkovi. Chlebovice se snaží postupem času více přitlačit Bašku na její polovinu, čímž vznikají právě možnosti pro brejkové situace Bašky. Při jedné další takové uniká opět Vavrinec po pravé straně a před branku nabíhá Sloboda. Vavrinec míč zvedá víc než je nutné a tak Sloboda zakončuje hlavou nad branku. Je to škoda, neboť v druhé půli už tyto šance volali po gólu. A tak málem přišel tvrdý, ale neoprávněný trest. Kdo jiný než hlavní rozhodčí Somr byl strůjcem. Po jednom ze soubojů, ke kterému došlo v šestnáctce Bašky kupodivu všech, hlavně poté když před 20 minuty neodpískal penaltu na druhé straně, věnuje domácím Chlebovicím jít v 80.minutě do vedení. Naštěstí tuto hodně nespravedlivou penaltu domácí kapitán Syřínek neproměňuje , když mu ji bašťanský Kimla chytá. Baška pozbuzena tímto momentem se v závěru snaží ještě něco s výsledkem udělat. A to se ji nakonec také povede a v 89.minutě po závaru v domácí šestnáctce se k míči nakonec dostane Dudek, který střelou bodlem k pravé tyči strhává vedení Bašky na konečných 1:0. Hráči tak dávají pěkný dárek v podobě tří bodů za vítězství předsedovi klubu, který v den utkání slavil své 39 narozeniny.

Chlebovice vs. Baška 0:1 (0:0)

Sestava Baška: Kimla – Tománek, Halama, Horňák – Sloboda, Bukovjan, Dudek (90. Faldyna), Hradil (87. Korbáš), Šnyta – Podžorný (Gonda), Vavrinec

Autor branky: Dudek

Trenér: Michal Pokludaděkujeme partnerům

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

Metylovice/Frýdlant B : TJ Sokol Baška 4:4

Žáci | 3. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Pražmo-Raškovice 6:6

 

příští kolo

Muži

 

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
9 Nebory 11
10 Baška 10
11 Hukvaldy 8


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
4 Janovice 16
5 Baška 11
6 Metylovice 8

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist