Ostudná prohra v Lískovci

Sobotní chladné a mrholivé počasí nás přivítalo na hřišti nedalekého Lískovce. hostil nás tým asi s nejstarším věkovým průměrem v soutěži (pokud tomu tak není, tak se lískoveckým omlouvám - není to myšleno ve zlém), ale s obrovskou chutí si zahrát fotbálek. Důkazem toho byla hned úvodní minuta, ve které jsme lovili míč ze sítě, naštěstí po odpískané ofsajdové situaci. Prvotní tlak jsme přežili a navíc i zahrozili Podžorného přízemní střelou, která na mokrém trávníku měla parametry "nebezpečná". Po dlouhém odkopu Slobody pak bašťanský Meisner v 10' dokonce střílí úvodní, uznaný, gól zápasu. To když si všimne vyběhnuvšího Škarabely a přelobuje ho. Vedeme 1:0 a v následujících minutách se tlačíme do dalšího ohrožení lískovecké brány. Domácí hráči se však z obdržené brány brzy oklepali za od 15' již byli na hřišti pány. Jedna nebezpečná situace před naší bránou střídala druhou a bylo jen otázkou času, kdy uspějí. Přežíváme střely z blízky i dálky, hlavičky v pokutovém území i dokonce střelu do prázdné brány z malého čtverce. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 33'. Po naší zbrklé rozehrávce ztrácíme míč a domácí střelou ze střední vzdálenosti překonávají Kimlu v naší bráně. Ani vyrovnávací branka nám bohužel nepomohla, zato lískoveckým narostla křídla a pokračují v obléhání. Navíc, do konce poločasu nám zasazují druhý úder střelou do protipohybu brankáře. A mohlo být ještě hůř. V poslední minutě prolétl míč těsně kolem tyčky bašťanské brány a tak jsme byli rádi za osvoboující hvizd rozhodčího a jen jednogólové manko.

Druhé dějiství? Malý náznak ve zlepšení naší hry uťali po standartní situaci domácí již po sedmi minutách. Bašťanští hráči v tu chvíli pochopili, že když se nebudou tlačit dopředu, tak neuspějí a hned v 53' jsme se radovali ze vsítěné branky. Bohužel marně, také naší radost utíná zvednutý praporek. Přesto o minutu později již snižujeme. Podžorný aktivním pressingem získal míč po nedorozumnění domácí obrany a do prázdné brány upravil stav na 3:2. Po této brance ožíváme, tlačíme se dopředu, přicházejí i šance, ale tak nějak začínáme zapomínat na zadní vrátka. Zpět na zem nás usadí rychlý brejk domácích a jejich čtvrtý gól. Jen o minutu později se opět dostáváme na distanc jedné brány. Po centru Gondy naběhne na zakončení Sloboda a opět snižuje. V 62' je tedy stav 4:3. A opět ne nadlouho. V 67' jsme neuhlídali roh domácích domácí hráči se svými fanoušky tak mohli slavit znovunabytý dvoubrankový náskok. Bohužel tímto úderem jsme narozdíl od lískoveckých skončili a to definitivně. Po vzoru žákovských družstev, stylem hurá dopředu, jsme otevřeli obranu a vlastně celé hřiště pro smrtící výpady domácích. Hned ten další přišel v 75', kdy po ruce ve vápně zahrávali domácí úspěšný pokutový kop. Přichází naprostý bašťanský zmar, který podtrhy další dva góly do naší sítě.

Co napsat závěrem. Naprosto zasloužená prohra našich mužů, která byla podtržena výborným výkonem lískoveckých hráčů.

Lískovec vs. Baška 8:3 (2:1)

sestava Baška: Kimla - Halama, Horňák, Snašel - Sloboda, Tománek, Vavrinec, Gonda, Dudek - Podžorný, Meisner (67' Novák)

branky Baška: Meisner, Podžorný, Sloboda

trenér: Michal Pokluda