TJ Sokol Baška

oddíl kopané

M: Hrádek vs Baška 2:4

Je krásné nedělní odpoledne a bašťanští hráči odjíždějí do vzdáleného Hrádku, kde na ně čekalo tvrdé a nerovné hřiště. Tím také bylo poznamenáno úvodních 10 minut, kdy s terénem bojovaly obě mužstva. První vážnější situace před bašťanskou brankou vzniká po špatné nahrávce brankáře Kimly na obsazeného Slobodu. Útočník přihrávku vystihl a následně se sám ocitá před Kimlou. Jeho zakončení však postrádá razanci a přesnost. Na druhé straně dostává Vavrinec vzorovou kolmici za obranu k rohovému praporku. Přesným centrem nachází na malém vápně nabíhajícího Podžorného, který nádhernou akrobatickou rybičkou nedává golmanovi šanci a ujímáme se vedení.

Ve dvacáté minutě Vavrinec nakopává vysoký míč na domácí branku. Brankář špatně odhaduje odskok, míč propadne na Slobodu, ten utíká do vápna. Jeho střela mířící do prázdné branky, ale nedoputovala, neboť jeden z obránců nahradil brankáře a k naší smůle chytá tento pokus. Mírná převaha hostí vyúsťuje v řadu přímých kopů, které se tentokrát bašťanskému exekutorovi Čížovi nedaří. Spravit náladu si mohl o chvíli později, kdy jej Vavrinec nachází krásnou nahrávkou na malém vápně, ale jeho umístěný pokus k tyči opět brankář chytá...

Ve 33 minutě obrana domácích chybuje. Hráči si při odkopu dávají přednost, toho využívá chytře Bukovjan, který nachází volného Podžorného a ten z rohu velkého vápna šajtlí překvapuje domácího golmana i všechny přítomné fanoušky. Baška vede 2:0. Jen pár minut před koncem poločasu se osmělují také domácí. Po individuální akci a pěkné kolmici za obranu Bašky, vbíhá jeden z útočníků do velkého vápna a jen výborné vyběhnutí a následný skluz Kimly zabraňuje snížení. Poté se ještě přihlásí ke slovu bašťanští hráči, kdy si na polovině přebírá míč Dudek a zamíří si to na branku. Po narážce s Čížem obchází čtyři soupeře a na hranici pokutového vápna prostrčí Vavrincovi, který chladnokrevně umisťuje k tyči. Nádherná akce ukončuje poločas a Baška zaslouženě vede o tři branky.

Druhý poločas začíná obdobně jako první a po řadě nepřesností se objevuje světlý moment. Sloboda zatahuje balón do rohu šestnáctky a křižným centrem nachází Hradila. Umístěnou střelu k tyči golman nešťastně vyráží před sebe. Toho využívá Vavrinec, který souboj tělo na tělo s obráncem vyhrává a střílí čtvrtý gól pro Bašku. Za tohohle stavu přichází pasáž, kdy se toho moc neděje. Domácím to moc nejde a Baška s vědomím velkého náskoku tak trochu vyklízí pole. Po nepřesnostech se v 60 minutě ocitá daleko za naší šestnáctkou volný hráč Hrádku. Po krátkém rozmýšlení, kdy neví co s míčem, napřahuje a prudkou ranou po zemi překvapuje Kimlu jenž se marně po této střele natahuje. Domácí snižují na 1:4 a jak už to bývá vstřelená branka nalila domácím čerstvou krev do žil a najednou jich bylo plné hřiště. Naštěstí tento tlak nijak neohrožuje naší branku. Jen z jednoho přímého kopu domácí vystraší Bašku, ale Kimla vyráží na břevno a míč putuje do rohu. Po dalším obléhání bašťanské branky si vybírá naše obrana chvilku nepozornosti,kdy nechává na kraji volného hráče, který svým důrazem obelstil vracejícího se Gondu a následně překonává i vyběhnutého Kimlu.15 minut před koncem domácí snižují na 2:4.

Po této brance se hráči Bašky jakoby vzpamatovali a závěrečné minuty již kontrolovali hru. I přes 15-ti minutový odpočinek, kdy jsme dostali zbytečné dva góly, zaslouženě vítězíme a odvážíme si cenné 3 body.

Hrádek vs Baška 2:4 (0:3)

sestava Baška: Kimla - Minarčík, Halama, Sztuchlík - Sloboda, Dudek (69' Gonda), Hradil, Bukovjan, Číž - Vavrinec (84' Faldyna), Podžorný (90' Tománek)
autoři branek: 2x Podžorný, 2x Vavrinec
trenér: Michal Pokluda