Domácí ztráta s Bukovcem

Utkání s Bukovcem začalo svižně. Hned ve druhé minutě z nadějné vzdálenosti trestný kop, ale Číž trefuje zeď před sebou. Bukovší se dostávají do obrovské šance po chybě domácí obrany, ale Kimla výborným zákrokem skórovat hostům nedovolil. V 8' se do obrovské šance dostává mladý Marek Šnyta, ale jeho střelu vyráží brankář hostí a následnou dorážku hlavou likvidují obránci na brankové čáře. O pět minut později se opět po chybě našich obránců dostává bukovecký útočník sám před Kimlu, ale bašťanský brankář je opět úspěšný. Bohužel v 17 minutě se již skóre mění. Po zbytečné ztrátě míče a rychlém brejku přichází smrtící centr ze strany a hostující útočník střílí k tyči úvodní gól zápasu. Druhá rána přchází jen o 10 minut později ve chvíli, kdy Kimla opět výborným výběhem likviduje samostatný nájezd hostujícího útočníka, k naší smůle se však míč dostává k dobíhajícímu záložníkovi, který nádhernou střelou ze 40 metrů výborně přehazuje vracejícího se domácího brankáře. Branka, která se povede jednou za uherský rok bohužel končí v naší síti. O deset minut později může být ještě hůře. Po odpískaném faulu Boháče na hostujícího útočníka je nařízená penalta, kterou však hosté neproměňují. Do konce poločasu se dostáváme ke dvěma možnostem upravit průběžné skóre, nejprve Šnyta neprotlačí balón za záda hostujícího brankáře. Jen o minutu později bašťanský Sloboda sám na brankáře, ale bohužel neúspěšně.

Do druhé půle jde Baška s odhodláním napravit chyby z poločasu prvního. Bohužel další nedůslednost obrany, kdy přijde ze strany ideální centr na nabíhajícího útočníka, který v souboji přetlačí Boháče a opět jednoduše překonává Kimlu v brance. Prohráváme 3:0. K brance naděje se dostáváme v 66 minutě, když Halama vybízí krásným pasem Číže a ten nechytatelnou střelou snižuje. Soupeř se od té doby stáhne a spoléhá na rychlé útoky. Snažíme se dostat přes zatáhnutou obranu, ale je to problém, nepomáhají ani individuální pokusy, ani centry ze stran. Když už se dostáváme k zakončení, tak výborně zasáhne hostující brankář, který pár minut před koncem vyškrábne hlavičku Horňáka. V 87 minutě se po střele Číže dostáváme k vytouženému úspěchu. Bohužel času je již málo a tak se kýženého vyrovnání nedočkáme.

Zápas jsme si bohužel vlastními chybami prohráli sami. Pozitivní je, že ani za nepříznivého stavu bašťanský tým nesložil zbraně a měl touhu o výsledek do poslední chvíle bojovat. Bohužel se tato snaha bodově již nepodařila promítnout a my tak prohráli na domácím hřišti 2:3. Příští týden hrajeme ve slezských Mostech, jedná se o těžkého soupeře a pokud máme uspět, pak se musíme ze sobotních chyb poučit.

Baška vs. Bukovec 2:3 (0:3)

sestava Bašky: Kimla - Tománek, Sztuchlík, Halama, Boháč M. - Sloboda, Bukovjan (81' Dudek), Horňák, Číž - Šnyta (73' Meisner), Podžorný (53' Hradil)

branky: 2x Radim Číž

trenér: Michal Pokluda