Tříbodová tečka za ročníkem 2014/15

V sobotu 20. června jsme při posledním zápase hostili druhý celek tabulky, jeden z dlouhodobých aspirantů na postup, tým Tošanovic. Fakt, že s favoritem utkání jsme hráli hned v úvodním kole a prohráli na jeho hřišti 4:1, nenasvědčoval očekávanému hladkému průběhu odvety. Od úvodní minuty jsme  se snažili držet balón na zemi a krátkými rychlými přihrávkami dostat za obranu soupeře. Již v druhé minutě Brabec sice střílí s úhlu mimo tošanovskou bránu, ale naznačuje průběh utkání. Bašťanští jsou na míči lepší, nebojí se kombinovat a přicházejí i šance. Bohužel, ať ze standartních situací nebo z útočných akcí branka nepadá, zatím. Píše se 25 minuta a Gondovo zatáhnutí míče a následný centr končí u Slobody, který ještě krásněji předkládá gólovou přihrávku Meisnerovi. Vedeme 1:0. Jen o čtyři minuty později utíká soupeř ze strany a nádhernou přihrávkou za obranu vybízí spoluhráče k zakončení, které ovšem ke smůle hostů knčí těsně vedle tyčky Škarabelovy brány. Bohužel o další čtyři minuty později se již hosté dočkali. Po hrubé chybě v naší rozehrávce se ujímá hostují útočník míče a utíká na naši bránu. Záchrannou brzdou je faul domácího Boháče metr před šestnáctkou, který rozhodčí utkání k údivu všech vyhodnotí jako penaltový. Z pokutového kopu tošanovští srovnávají stav utkání na 1:1. Tento stav vydrží až do hvizdu ukončujícího první poločas.

Druhý poločas jde ruku v ruce s prvním. Baška má více ze hry, přicházejí šance a je jen otázka času, kdy některá z nich skončí v síti hostí. stále se nám daří držet míč na zemi, což dělá tošanovským obrvské probémy. Po 15 minutách druhé půle zahrává Číž přímý volný kop, který ideálně trefuje Meisner a strhává opět vedení na bašťanské kopačky. Po inkasované brance soupeř otevírá hru a jen o dvě minuty později se dostává k nebezpečněmu zakončení domácí Brabec, který hraje celkově výborný zápas. Tentokrát bohužel těsně minul soupeřovou bránu. O malou chvíli později dostává výborný pas za obranu Číž, vyběhnuvší brankář stačí jeho pokusu zabránit, bohužel jejich další souboj o míč posuzuje rozhodčí utkání jako faul na brankáře. Faul, kdy 60 kilový hráč mimo malý čtverec vybulí 100 kilového brankáře v souboji tělo na tělo(pokud se autor netrefil do váhy brankáře Tošanovic, tak se omlouvá, jde jen o odhad). Číž po tomto "ataku" vstřílí branku, ale ta není pro faul uznána. Číž si tak spravil chuť jen o pár minut později, kdy naservíruje gólovou přihrávku dnes agilnímu Brabcovi a ten zvyšuje na 3:1. Od té doby jakoby na hřišti bylo jen jedno mužstvo. Baška. Jen o pár minut později se po kolmici Gondy k zakončení dostává také domácí Sloboda a zvyšuje již na 4:1 pro bašťanské. Hostům se v nervózním závěru podaří již jen snížit na konečných 4:2 a tak poslední utkání končí naší výhrou.

Baška vs. Tošanovice 4:2 (1:1)

sestava Baška: Škarabela - Tománek (46' Baran), Halama, Horňák, Boháč M. (46' Michálek J.) - Sloboda, Číž, Dudek, Gonda - Meisner (75' Škrabal), Brabec

Autoři brnek: 2x Meisner, Sloboda, Brabec

trenér: Michal Pokluda (vz. Petr Bůžek)