Definitivní záchrana se odkládá

Palkovice, nepříjemný soupeř na cestě za záchranou v okresním přeboru. Tříbodová výhra nám mohla zajistit klid do dalších utkání. Začátek byl z naší strany svižný, již v desáté minutě zahrává Číž trestný kop z poza hranice soupeřovy šestnáctky, brankář Palkovic je ale na místě. Jen o čtyři minuty později zahráváme nakrátko roh, míč se dostává k Halamovi, který nádhernou střelou míří do palkovické brány. Bohužel i tato šance končí výborným zákrokem brankáře Musila a dalším rohem. Začátek utkání patří nám, ovšem okulahodící akce nekončí vatouženým gólem. Po půlhodině hry mají šanci zahrozit hosté. Jejich přímý kop ale končí ve zdi. Ve 37 minutě se po ose Číž, Podžorný dostává sám před brankáře Sloboda, jeho střela z šestnáctky však opět končí zákrokem brankáře Palkovic. Poločas zakončuje šance hostů, kteří z výborné pozice přestřelují branku. Z následného protiútoku Gonda vrací na šestnáctku Podžornému, krásnou střelu ale opět likviduje brankář hostů. Poločas tedy končí remízou 0:0.

Druhý poločas začíná dvěmi šancemi bašťanského Horňáka. První střelu z poza šestnáctky vyráží Musil na roh. Druhou šancí již hlavičkou otevírá v 50 minutě skóre utkání a Baška vede 1:0. Následuje bašťanská desetiminutovka, kdy soueře prakticky nepustíme k míči. Přicházejí šance a touha zvýšit náskok. V 68 minutě vyšle z pětadvaceti metrů nádhernou střelu Číž a míč jen těsně mine branku. Po rozehrání propadáme na půlce v souboji a soupeř se řítí na Kimlu. Nádhernou střelou domácímu brankáři nedává šanci. Z ojedinělého útoku dostáváme vyrovnávací branku, 1:1. Je to kruté, ale takový již fotbal umí být. Máme dvacet minut na strhnutí vítězství na naši stranu. Snažíme se tlačit k brance Palkovic, ale zakončení se nám vůbec nedaří. Vkrádá se nervozita a zároveň otevíráme obranu pro výpady hostů. V 80 minutě je v pokutovém uzemí hostů nakopnut Číž. Bohužel jediný, kdo nakopnutí neviděl ani neslyšel, byl rozhodčí utkání. Blíží se devadesátá minuta a hra se přelévá od jedné branky k druhé, vítězný gól již ale nepadne a tak si oba soupeři rozdělují po bodu.

Bohužel opět doplácíme na neefektivnost našich útoků. Bohužel opět ztrácíme body na domácím hřišti a o záchranu musíme i nadále bojovat. Před námi jsou dva zápasy s týmy namočenými v sestupovém pásmu. Před námi jsou utkání, které mohou rozhodnout o dalším působení v přeboru.

Baška vs. Palkovice 1:1 (0:0)

sestava Baška: Kimla - Baran, Halama, Horňák, Boháč M. (84' Vavřík) - Sloboda, Číž, Tománek, Gonda - Podžorný, Michálek (70' Brabec)

autor branky: 69' Tomáš Horňák

trenér: Michal Pokluda