Úspěch proti Řepištím

V sobotu 16. května na bašťanskou trávu zavítal tým Řepišť. Tým, který v letošním roce bojuje spolu s Hukvaldami a Tošanovicemi o postup do I.B třídy. Naše situace je opačná. Spodní patro tabulky se nahustilo také díky hrací pauze, kterou jsme minulý týden absolvovali a proto zisk jakéhokoli počtu bodů je pro nás důležitý.

Úvod zápasu dle předpokladu začali mírnou převahou hosté. Především hostující Plonka rozdával velmi nebezpečné přihrávky, se kterými měla naše obrana obrovské problémy. Bohužel již v 10 minutě po jedné z nich vybízí útočíciho hráče k průniku mezi dvěma našimi obránci a ten otevírá skóre. To je voda na mlýn řepišťským hráčům. Bez jakýchkoli problémů nás začínají přehrávat a jen díky špatným zakončením nebo výborným zákrokům brankáře Kimly nenavýšují náskok. Zatím. Naše útočné snahy většinou končí rychleji než vůbec začaly. Neudržíme míče, neumíme si přihrát a bezchybná obrana nás do ničeho nepouští. Naopak hosté hrají s přehledem, jsou nebezpeční a ve 30 minutě nám dávají druhý gól po neuhlídané standartní situaci. Vidina bodového zisku se rozplývá s bezproblémovou dominancí hostů. Jen o dvě minuty později však přichází šok. Po faulu na našeho útočníka zahráváme zpoza hranice šestnáctky přímý kop a Číž nádhernou střelou snižuje na 1:2. Jen o pár minut později nás však opět může srazit nařízený pokutový kop, zapískaný po faulu brankáře Kimly na pronikajícího útočníka hostů. Kimla se však při exekuci stává hrdinou zápasu. Nepříliš podařenou penaltu chytá a naše naděje stále žije. První poločas končí a my jsme rádi, že prohráváme jen o jeden gól, protože hráči Řepišť  nás přehráli ve všech směrech.

Do druhé půle jdeme s tím, že bude pokračovat dobývání naší branky. Touha hostů o zasazení třetího úderu je velká, ale hostující zadáci začínají vytvářet chyby. Po jedné z nich vybojuje bašťanský Podžorný míč a utíká sám na branku soupeře. Brankář jej fauluje a sudí píská druhý pokutový kop utkání. K míči se staví Číž a s přehledem překonává hostujícího brankáře. Probíhá 49 minuta a vyrovnáním se rázem mění obraz utkání. Hra se otevírá na obě strany. Řepišťské útoky jsou stále nebezpečné, ale na jejich řešení se začíná projevovat nervozita. Bašťanským středopolařům Dudkovi a Čížovi ve spolupráci s výborným Horňákem se daří urovnat naší rozehrávku, snažíme se více držet míč na zemi, rychleji přistupovat k soupeřům, což dělá hostům problémy. To se projeví v 55 minutě, kdy jeden z našich výpadů končí u Podžorného, který střelou z úhlu překonává hostujícího brankáře. Hosté ve snaze vyrovnat se tlačí do útoků, které stejně jako v první půli končí špatným zakončením nebo bravůrními zákroky brankáře Kimly. Díky rychlým výpadům si vytváříme zajímavé situace, které volají po dalším gólu. Ovšem také naše koncovka není ideální. Hosté se snaží o vyrovnání, což nám ještě zkomplikuje vyloučení obránce Barana, které přišlo 10 minut před koncem utkání. Z plných sil bojujeme o neinkasování vyrovnávacího gólu. To se nám daří a my si připisujeme plný počet bodů za vítězství 3:2.

Baška vs. Řepiště 3:2 (1:2)

sestava Baška: Kimla F. - Baran, Halama, Horňák, Boháč M. - Sloboda, Gonda, Číž, Michálek (55' Meisner) - Brabec (46' Dudek), Podžorný (71' Škrabal)

branky: 10' (0:1), 30' (0:2), 32' Číž (1:2), 49' Číž (2:2), 55' Podžorný (3:2)

trenér: Michal Pokluda