Důležité vítězství na Ostravici

V dohrávce 18 kola Okresního přeboru frýdeckomístecka naší muži zajížděli na horkou (pravda deštěm zkrápěnou) půdu favorita, podhorské Ostravice. Předzápasové prognózy byly dány jasně. Jak je již ale u bašťanských zvykem, co se dopředu řekne, to až tak neplatí. Tentokráte je tato poznámka však myšlena pozitivně.

Od začátku oba týmy hrají opatrně a vyčkávají na chyby soupeře. Míč mají dle předpokladů na nohou více domácí, ale jejich útočné snažení končí špatné řešení a zakončení. Baška hrozí rychlými výpady, po jednom z nich Sloboda z pětadvaceti metrů krásnou střelou orazítkuje ostravické břevno. Na druhé straně hrozí ostravičtí hlavně střelbou z poza šastnáctky, kdy trefují naši tyč. Hra se přelévá od šestnáctky k šestnáctce, ale vyložených šancí je poskromnu. Jakoby všichni čekali na chybu soupeře a ta opravdu přišla. Po laxní rozehrávce ostravické obrany zachytí míč bašťanský Gonda a jeho break končí v domácí síti. V 28 minutě tak vedeme 1:0, což nám dodalo na sebevědomí. Jeho přemíra mohla zaškodit při chybné rozehrávce Bašky. Míč již jasně směřující do brány těsně před brankovou čárou vykopává na roh obránce Boháč. Hra se dále přelévá a po jednom z našich výpadů zahráváme roh. Číž perfektně nachází mezi vysokými obránci Ostravice hlavu Podžorného a ten zvyšuje naše vedení. Poločas tak vítězíme 2:0.

Druhý poločas začal očekávaným náporem domácích. Změny v jejich sestavě dokázaly rozpohybovat jejich útoky, což nám dělalo na mokrém hřišti obrovské problémy. Ve 49 minutě byli za snahu ostravičtí odměněni odpískaným pokutovým kopem. Samozřejmě to je voda na mlýn ostravickým. Jejich pressing nás nutí nakopávat balóny, které se vrací zpět a nabízí tak nové, nebezpečné, příležitosti před brankářem Škarabelou. Ten však bravůrními zákroky drží bašťanskou svatyni. Jako by se opakoval zápas s Hrádkem, jen v opačném gardu. My zuby nehty bránili, Ostravice se hnala za vyrovnávacím gólem. Také jejich snaha však vychází k našemu štěstí naprázdno. Otevřená obrana ostravických nám nabízí breakové situace, po jednom z nich trefuje, opět Sloboda, spojnici brány, míč i v tomto případě končí mimo bránu. Rozhodnutí přichází minutu před koncem. Střídající Meisner se výborně uvolní ze strany a po ještě lepším pokrytí míče jej domácí obránce srazí k zemi. Rozhodčí píská druhou penaltu v utkání a Číž trefuje možná před utkáním nečekané, ale pro Bašku důležité tři body.

Ostravice vs. Baška 1:3 (0:2)

sestava Baška: Škarabela - Baran, Halama, Kowalczyk, Boháč M. - Sloboda, Tománek, Číž, Michálek - Gonda, Podžorný (81' Meisner)

branky: 28' Gonda (0:1), 40' Podžorný (0:2), 49' (1:2 P), 90' Číž (1:3 P)