Hrádek oplatil domácí porážku

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ze slezského Hrádku. Na podzim bašťanští fotbalisté pod Javorovým výhráli 2:1, také proto jsme věřili, že tříbodový úspěch se nám podaří zopakovat.

První poločas se nesl prakticky ve stejném scénáři jako začátky utkání předchozích zápasů. Navzdory předzápasovým touhám a pokynům trenéra, jsme na hřiště přenesli laxnost, nedůraznost a pocit, že se výhra uhraje sama. Samozřejmě, že šlo o pocit chybný. Diváci v prvním poločase sledovali, stejně jako naši hráči na hřišti, jak si hosté z Hrádku vklidu rozehrávají, vlidu kombinují a teprve před šestnáctkou to bašťanští začínají hasit. Bohužel po jedné z těchto akcí, kterou jsme soupeři prakticky rozehráli sami špatným vhazováním, inkasujeme první gól. Píše se 21' minuta a tak si říkáme, že je dost času na otočení a že to zase tak nějak přijde samo. A opět špatně. Naše pokusy o útok končí nepřesností, špatným vyhodnocením situace nebo před šestnáctkou soupeře. A tak přichází druhý trest. Po centru před naši bránu zvyšuje Hrádek vedení. Poločas "snů" je tak dokonán.

Návštěvníci areálu asi slyšeli to hromobití v kabině. Trenér Pokluda zaslouženě na hráčích nenechal nit suchou. Do útoku se postavil se k Meisnerovi mladý Marek Šnyta a dravé mládí bylo na hřišti znát. Bašťanští postupně začali soupeře přehrávat ve všech směrech, což přinášelo sled nebezpečných útoků. Po jednom z centru z obrany se k balónu dostává zmiňovaný Šnyta, který krásnou střelou zpoza šestnáctky dává domácím naději na zvrat. Během obrovského tlaku v dalších minutách se k dorážce před prázdnou bránou dostává Sloboda, ale míč se mu zamotává mezi nohama, následnou dorážku spoluhráče poté ukončí odmávaný ofsajd. Do brankových příležitostí se i nadále propracovávají Šnyta, Sloboda nebo Podžorný, leč všechny snahy o vyrovnání jsou marné a my prohráváme 1:2 na domácím hřišti.

Bohužel, stejně jako s Metylovicemi, ani zlepšená hra v druhém poločase nám body nevynesla a my počítáme další ztrátu na domácím hřišti.

Baška vs. Hrýdek 1:2 (0:2)

sestava Baška: Kimla - Baran, Halama, Tománek, Boháč M. - Michálek, Horňák (46' Šnyta), Číž, Sloboda (75' Vavřík) - Gonda (85' Faldyna), Meisner (55' Podžorný)

autor gólu: Marek Šnyta

trenér: Michal Pokluda