Důležité body z Chlebovic

Další utkání o tzv. šest bodů, protože spolu hrála dvě mužstva sousedící ve spodních patrech tabulky. Baška chtěla navázat na zlepšený výkon z druhého poločasu proti Neborům, kdy se podařilo otočit z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch.

První šanci utkání měli však domácí Chlebovice, když bašťanský obránce v šestnáctce chybně prodloužil hlavou míč na domacího hráče, který ale minul branku Bašky. Poté už převzala iniciativu Baška a drala se k bráně domácích. V 6 minutě se z levé strany probojoval k šestnáctce domácích po přihrávce Slobody Horňák, který následně vystřelil. Jeho střela byla ztečovaná, přeletěla domácího gólmana a skončila v bráně. Tato branka nalila hráčům Bašky ještě větší chuť a zanedlouho to bylo 2:0 pro Bašku. Autové vhazování prodloužil do šestnáctky Brabec, kde nachází Tománka, který střelou z voleje k pravé tyči navyšuje skóre utkání. Tlak a šance Bašky pokračovaly zhruba do 20 minuty. Ke škodě další gól už jsme nepřidali. Od té doby se hra srovnala a odvíjela se mezi šestnáctkami obou mužstev.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, jako se dohrával poločas první. Domácí se snažili důraznější hrou přivést Bašku k chybám a snížit nepříznivý vývoj. Obrana Bašky v čele s kapitánem Halamou těmto útokům úspěšně čelila. Když už nějaký míč prošel, tak ho zneškodnil brankář Škarabela. Bašťanským útočníkům se nedařilo podržet vepředu míč, a tak domácí cítili šanci. Po rohovém kopu domácích v 70. minutě se po závaru v šestnáctce postupně míč dostal až do pětky a tam se nejlíp zorientoval chlebovický hráč a snížil na 1:2.

Naštěstí domácí ve zbývajícím čase nedokázali přehrát Bašku tak, aby vyrovnali. Naopak Baška měla po dvou brejcích možnost skóre navýšit, ovšem Brabec ani Číž domácího gólmana nepřekonali. To se podařilo Bašce až v 77.minutě, kdy šel po standartce v šestnáctce domácích důrazně za míčem Brabec, ten se dostal až k Horňákovi, jenž ho nekompromisně poslal do chlebovické sítě. Baška následně už své vedení 3:1 uhájila a získala další potřebné body do tabulky.

Chlebovice vs. Baška 1:3 (0:2)

Branky: 6. a 77. min. Horňák; 9. min. Tománek

ŽK: Brabec, Sloboda

Sestava: Škarabela – Podžorný, Halama (K), Tománek, Baran – Michálek, Horňák, Číž, Sloboda – Brabec (85. Faldyna), Meisner (65. Škrábal).