TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Vybojované první jarní vítězství

Po týdenní pauze jsme na domácím hřišti přivítali družstvo z Neborů, které, stejně jako my, bojuje o příslušnost v soutěži. Dlouhodobě se nám proti neborským výsledkově daří, ale statistiku bylo nutné potvrdit.

První poločas začal s naší mírnou převahou, která se však stupňovala. Soupeře se nám podařilo dostávat pod tlak a přicházely i šance, které volaly po gólu. Asi nejnebezpečnější a zároveň nejkrásnější situaci vychytal volejem střílejícímu Čížovi bravůrně hostující brankář. Neborští přes náš tlak hrozili rychlými protiútoky, které však většinou končily před naší šestnáctkou nepřesnými přihrávkami nebo zakončením. To se však změnilo ve 35 minutě, kdy se náš brankář snažil zmocnit balónu z pod nohou hostujícího útočníka a nešťastně o ně zavadil. Po pádu následoval odpískaný pokutový kop, který hostující hráč nemilosrdně proměnil. Obraz hry se najednou proměnil. Nervozita z nepříznivého vývoje nám svazovala nohy, což se projevilo na nepřesnostech v rozehrávce, ale i špatných řešení útočných situací. Naštěstí pro nás také neborští své útoky neřešili optimálně a tak poločas skončil již beze změny skóre.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním nepříznivý vývoj zvrátit, ale na hřišti to bohužel tak nevypadalo. Začali jsme stejně, jako jsme první poločas skončili. Pokračovala tak oboustranná nervozita, špatný pohyb a nepřesnosti v kombinaci. Spokojeného diváka bychom v prvních dvaceti minutách druhé části hry v areálu asi hledali marně. Z letargie bašské vysvobozuje druhý odpískaný pokutový kop v zápase. Tentokráte si postavil míč na značku bašský Číž a také on razantně proměnil. V 67 minutě zápasu tak bylo vyrovnáno. Vstřelený gól nám dodal do žil novou energii a bylo to na hřišti vidět. Převzali jsme otěže zápasu, naší obránci nepouštěli soupeře k žádným nebezpečnějším akcím a zároveň velice agilně podporovali naše útočná snažení. Přicházely nebezpečné akce, které zatím k naší smůle neskočily rozdílovým gólem. Doplnění dobře hrajícího Brabce střídajícím Meisnerem mělo nakonec šťastnou koncovku. Po rychlém průniku a střele Slobody do tyče se k Meisnerovi odrazil balón a z hranice malého vápna se náš útočník v 78 minutě již nemýlil. Byla to jeho první trefa v dresu Bašky a pevně věříme, že nikoli poslední.

Poslední desetiminutovku jsme se soustředili hlavně na udržení výsledku, což se nakonec podařilo. Naše družstvo v čele s trenérem Pokludou si tak připsalo veledůležité první tři body v jarní části soutěže. Družstvu z Nebor se nám tak podařilo odskočit, ale boj o záchranu ještě rozhodně nekončí. V sobotu nastoupíme v Chlebovicích, které jsou v totožné výsledkové situaci jako my. Věříme, že vítězství proti Neborům nám pomůže zvýšit sebevědomí, přidáme na bojovnosti a chlebovické porazíme.

Baška vs. Nebory 2:1 (0:1)

sestava: Kimla - Michálek, Halama, Tománek, Boháč M. (60' Baran) - Sloboda, Horňák, Dudek, Číž - Gonda, Brabec (85' Škrábal)

autoři gólů: 67' Radim Číž (P), 78' Lukáš Meisner

trenér: Michal Pokluda

 

 děkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 1. kolo

TJ Sokol Věřňovice : TJ Sokol Baška 7:1

Dorost | 4. kolo

TJ Písek : TJ Sokol Baška 7:2

 

příští kolo

Muži

 

Dorost

 

St. přípravka

 

Ml. přípravka A

 

Ml. přípravka B

 

Aktuální umístění

MUŽI: 1.B třída sk. C (tabulka ZDE)

místo družstvo body
12 Loko. Petrovice B 9
13 Baška 6
14 Mosty 0

 

DOROST OP FM (tabulka ZDE)

místo družstvo body
8 Hukvaldy 6
9 Baška 4
10 Oldřichovice 4

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist