Odveta proti Metylovicím se nepovedla

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali hráče Metylovic, kterým jsme chtěli oplatit podzimní porážku. Případné vítězství by nám rovněž pomohlo odpoutat se z předposledního místa tabulky.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a vyčkávala na chyby soupeře. Navzdory cíle, v utkání zvítězit, jsme první poločas odehráli bez pohybu a se špatným řešením útočných akcí. O špatnou přihrávku z naší strany také nebyla nouze, což se projevilo několika šancemi metylovických. Naštěstí útočníci soupeře buď pálili mimo tyče nebo vytáhl vynikající zákroky Filip Kimla v domácí bráně. Paradoxně minutu před koncem poločasu po individuální akci bašského Brabce šel náš tým do poločasového vedení. První poločas byl z pohledu diváka asi nezáživný a nám se podařilo z něj vytěžit maximum.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme zlepšit pohyb, přihrávky, prostě všechno. Opak byl pravdou. Prvních deset minut se metylovičtí prezentovali vysunutým pressingem a nedávali nám moc času ani prostoru k rozehrávce. Tu komplikovaly také nepřesné rozehrávky. Naštěstí vyloženější šanci si nevytvořili nevytvořili. Ve vysunuté obraně Metylovic se začal ukazovat prostor pro rychlé brejky, které jsme ale neřešili s potřebným klidem a nadhledem. Jeden z nepovedených výpadů měl za následek rychlý protiútok soupeře, který se podařilo odvrátit na rohový kop. Při něj se nám nepodařilo uhlídat metylovického útočníka, kterého ideálně trefil balón a hlavičkou vyrovnal skóre. To se psala 64 minuta zápasu a bohužel všem hrubým chybám nebyl konec. V 70 minutě, po nedorozumění v rozehrávce, jsme darovali metylovickému útočníkovi gól na zlatém podnosu.

Během chvíle jsme tak přišli o vedení v zápase, což našemu výkonu paradoxně pomohlo. Najednou jsme byli plné hřiště, lépe kombinovali a konečně začaly i přihrávky nacházet své adresáty. Dostavily se také naše velké šance, které neuvěřitelně likvidoval brankář soupeře. Bohužel veškerá snaha již vyšla na prázdno a my prohráli důležitý a dobře rozehraný zápas. Nic na tom nemění ani fakt, že za stavu 1:1 nám rozhodčí upřel zahrávání pokutového kopu za stažení Slobody soupeřovým obráncem. Bylo to ve chvíli, kdy bašský hráč již mohl střelou skórovat pouhý metr od prázdné brány, ale k údivu všech se penalta nekopala. Pozitivem pro další zápasy tak může být pouze zlepšený bojovný výkon v druhém poločase, na který bychom měli v dalších utkáních navázat.

TJ Sokol Baška vs. SK Metylovice 1:2 (1:0)

Sestava Bašky: Kimla - Tománek, Halama, Horňák, Boháč M. - Michálek (72' Podžorný), Dudek (80' Vavřík), Sloboda - Brabec (85' Škrábal), Gonda

Autor branky: 44' Tomáš Brabec