TJ Sokol Baška

oddíl kopané

Silvestrovský fotbálek ovládli "mladí"

Silvestrovské ráno nezklamalo. V kunčickém fotbalovém areálu na nás čekala všudepřítomná námraza, teplota mírně pod bodem mrazu a sluníčko, které lehce hřelo do zad. Již po deváté hodině ranní jsme se pomalu scházeli k tradičnímu fotbalovému zápasu. Nově příchozí se přivítali blahopřáním do Nového roku. Ti starší pak na posilněnou dostali welcome drink a těm mladším muselo stačit cukroví. Po počáteční "inventuře" hráčů jsme se mohli rozdělit na "staré" a "mladé", které v bráně doplnil věčně mladý Tomáš Boháč. Tradiční brankář Adam Bůžek tak musel odložit rukavice a jít do pole. Na hřišti se tedy sešlo osm mladíků plus jeden věčně mladý Bogin a na druhé straně deset dospěláků s letitými zkušenostmi. Zkrácené třicetiminutové poločasy některé potěšily a tak úderem desáté hodiny mohl rozhodčí Petr Bůžek začít zápas.

Zkušenější hráči se od prvních minut soustředili na pevnou defenzívu a "rychlé" brejky. Zřejmě tušili, že hodina hry bude pro ně dost dlouhá doba, aby se hned ze startu unavili. Začátek utkání na zmrzlém trávníku dělal problémy všem. Stejně, jako kulatý nesmysl. I přes tyto obtíže dokázali diváci ocenit potleskem každou kloudnou akci mladých i starých. Moc děkujeme za krásnou atmosféru :-). První poločas byl díky zvolené rozvážné taktice tak trochu v režii "starých". Mladým (a Boginovi) v čele s Vojtou Korbášem nebo Kubou Křenkem tak nezbylo nic jiného, než útočit do plných. Jenže, ono to není až tak jednoduché. Někdy je přibrzdila zbrklá kombinace, jindy kluzký terén a nebo prostě staříci použili zkušenosti. První branky se však poprávu dočkal zkušenější tým. Klasika nad klasiku, která se snad již vyučuje i na Strahově. Pas na Boba Marinova, jeho geniální pokrytí míče, otočka kolem obránce a "bobovka" k tyči rozvlnila síť poprvé. Naštěstí se mladí ukázali jako bojovníci. Chvíli na to Jakub Křenek srovnal po samostatném úniku a prudké střele. Mohlo být pro mladé i lépe, ale postupně byla Danovi Garovi, Vojtovi Korbášovi i Matějovi Křenkovi soupeřovic brána malá. Trest nenechal dlouho čekat. Krásný moment pro staříky. Přesný pas Martina Boháče na Bohdana Marinova, aby vyběhnutý Boháč Tomáš špatně spočítal rychlost míče, rychlost útočníka a své zrychlení. Výsledkem bylo přehození brankáře a kutálející se míč do branky. Za malou chvíli se však mladíkům podařilo opět srovnat. Do šaten ale nakonec šli po brance Tomáše Dudka staříci opět za jednobrankového vedení.

Poločasovou přestávku většina využila k doplnění energetických a hřejivým nápojů. Pozdravili jsme i všechny fanoušky a samozřejmě také pejsky. Druhý poločas ze začátku opět patřil starším. Mladíci po poradě zvolili zákeřnou strategii, která dostala krycí název - nechat ty starší vyblbnout. A tak postupně Lukáš Sloboda, Tomáš Brabec, Marek Gonda, Michal Pokluda, Tomáš Dudek a Martin Boháč ztroskotali na popřestávkové vychýlené mušce. Zákonitě se stalo to, co se stát muselo. Staříkům došla šťáva. Naopak mladíci se chytli a začal jejich brankostroj. Podruhé se trefil Kuba Křenek. Chvíli po něm Adam Šponiar, Dan Gara, Jakub Koval i Matěj Křenek. Společně tak dali staříkům příliš velký direkt, ze kterého se již nevzpamatovali. O snížení se zasloužil alespoň Pavel Tománek a zápas tak skončil 7:4 pro mladíky s jedním staříkem v bráně. Proto jsme po delší době mohli spatřit jak starší generace sklízí branky :-) Nejvíce však potěšilo, když jsme si po zápase všichni podali ruce a zjistili jsme, že se nikdo nezranil.

My starší zjišťujem, že každým rokem je to více a více náročnější. Jsme proto rádi,že mladá generace přišla a ukázala, že se umí fotbalem bavit, umí zabojovat a využít své energie k poražení mnohem zkušenějších hráčů. Doufáme, že postupně je uvidíme častěji a častěji i třeba v mistrovských utkáních dorostu či mužů. Základem každého klubu je především mládež. A tak právě jim děkujeme, že v poslední den roku 2016 přišli na naše hřiště a zahráli si s námi fotbálek. Do roku 2017 jim přeji hodně osobní a fotbalové energie. No a nám starším ať se zase na konci roku sejdeme v plné síle, bo lepší už to nebude :-D . Všem dobrým lidem přejeme rodinné štěstí, osobní spokojenost a hlavně zdraví v roce 2017. Bašťanští fotbalisté.

 

Horní řada zleva: Juraj Liba, René Pítr, Jakub Křenek, Martin Křenek, Lukáš Sloboda, Michal Pokluda, Pavel Tománek, Bohdan Marinov, Marek Gonda, Tomáš Dudek, Lukáš Koval, Tomáš Brabec a Tomáš Bugna

Dolní řada zleva: Jakub Koval, Dan Gara, Adam Bůžek, Tomáš Boháč, Vojtěch Korbáš, Adam Šponiar, Matěj Křenek, Martin Boháč a Petr Bůžek..

Foto: David Blahutděkujeme partnerům

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

poslední výsledky

Muži | 15. kolo

TJ Sokol Baška : TJ Sokol Hukvaldy 2:0

Žáci | 4. kolo

TJ Pražmo-Raškovice : TJ Sokol Baška 2:1

 

příští kolo

Muži 21.03. | 15:00

SK Pržno : TJ Sokol Baška

Žáci

 

Aktuální umístění

MUŽI: OP (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Baška 33
2 Janovice 31
3 Hukvaldy 31


ŽÁCI: OP 99,00 (6+1) (tabulka ZDE)

místo družstvo body
1 Raškovice 27
2 Baška 24
3 Bystřice 24

 

© Fotbal Baška, design by MamiArt s.r.o., vytvořil eABM s.r.o.
TOPlist