Důležité body zůstaly doma

Po třech porážkách v řadě jsme na domácí půdě přivítali hráče slezského Písku a vstup do utkání nám vyšel náramně. Již v šesté minutě jsme se ujali vedení po brance Bukovjana, kterému sklepl míč Sloboda. Bukovjan se nebál jít mezi tři obránce, dostal se až před hostujícího brankáře, kterého chytře prostřelil. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji. Tománek dostal ideální míč na hranici šestnáctky a nikým neatakován vystřelil na bránu. Bohužel jeho rána šla vedle brány. Po čtvrthodině hry se ke slovu dostali také hosté. Nejprve si Kimla poradil s lehkou dalekonosnou střelou, aby z dalšího útoku zlikvidoval o dost tvrdší projektil hostujícího hráče. Z protiútoku jsme se po faulu dostali k přímému kopu, ale pokus Hradila šel nad. Na druhé straně pak hosté zakončili nepříjemně skákavou střelou, Kimla ale na dvakrát kryje. Znatelně však Baška polevila a přišel zákonitý trest. Rychlý protiútok vedený přes střed hřiště, následovala pěkná kolmice za naší obranu, kterou jako první doběhl útočící hráč. Ten nastřelil míč na bránu a atakovaný Gonda nešťastně míč uklidil do vlastní brány. Ve 33 minutě tak bylo srovnáno. Zbylé minuty prvního poločasu hráči hledali sami sebe. Po obdržené brance nám ztěžkly nohy. Naštěstí hostující hráči také nepředváděli zrovna nejleší fotbal a tak byl hnizd ukončující první poločas pro oba týmy vysvobozením.

Vysvobozením a to doslova. Následoval efektivní vstup do druhého poločasu. První minuta a vedení bylo opět na naší straně. Sloboda z levé strany našel ideálním centrem Hradila a ten nekompromisní ranou pod břevno skóroval. Rychlá branka nám dala uklidnění. Bohužel až moc velké a hosté toho vycítili. Na dlouhé minuty jsme se dostali pod tlak, nedařilo se nám zklidnit hru. Odkopávané míče se brzy vracely zpět do naší štěstnáctky. K našemu štěstí se však nic z toho neujalo. Dokonce ani tečovaná rána do protipohybu Kimly, se kterou si však náš brankář bravůrně poradil. Vysvobozením nám mohl být rychlý brejk Hradila, který však na hostujícího brankáře nevyzrál. Hosté sice stále drželi více míč na svých kopačkách, ale Baška hrozila z protiútoků. Po dalším rychlém brejku se dostal k zakončení Pavliska. Jeho lob vyběhnuvšího brankáře však skončil nad. V 73 minutě jsme se uklidnění již dočkali. Do dvoubrankového trháku nás dostal Vavrinec. Po několika nákopech před bránu se míč zatoulal přímo na jeho nohu a Vavrinec jej chladnokrevně uklidil do písecké brány. V 80 minutě už bylo hotovo. Dudek byl v šestnáctce faulován a Velička si s pokutovým kopem poradil parádně. Přesný míč k tyči nedal brankářovi šanci, i když směr střely vystihl. Dudek si mohl k zpravit střeleckou chuť o malou chvíli později, ale jeho přímý kop skončil jen těsně vedle brány. Před koncem se svým důrazem do situace sám na sám dostal mladý Korbáš, ale jeho střela postrádala patřičný směr, ale i razanci. Baška si přesto mohla připsat důležité body za vítězství 4:1.

Baška vs. Písek 4:1 (1:1)

sestava Baška: Kimla - Snašel, Velička (84' Minarčík), Pavliska, Gonda - Meisner, Bukovjan (69' Brabec), Tománek (46' Dudek), Sloboda (87' Boháč M.) - Hradil (80' Korbáš)), Vavrinec

autoři branek: Bukovjan, Hradil, Vavrinec, Velička

trenér: Michal Pokluda